Ocenili inštitúcie pomáhajúce seniorom

19. 10. 2019 19:02

Klub Luna Senior Friendly a občianske združenie (OZ) Bagar už štvrtý raz udelili samosprávam, kultúrnym a vzdelávacím inštitúciám a spoločnostiam, ktoré svojimi aktivitami pomáhajú seniorom žiť kvalitnejšie a prispievajú k zmene prístupu k nim. TASR o tom informoval predseda OZ Bagar Miloš Nemeček.

Ocenili inštitúcie pomáhajúce seniorom
Foto: TASR
Popis: Seniori - ilustračná snímka
reklama

V piatok (18. 10.) v Zichyho paláci v Bratislave si najvyššie ocenenie v kategórii samospráv odnieslo mesto Hlohovec.

Najlepšou kultúrnou a vzdelávacou inštitúciou sa stala Staromestská knižnica v Bratislave a za neziskové organizácie bodovalo občianske združenie Červený nos Clowndoctors.

Čestné uznania získali v týchto kategóriách občianske združenia Seniori v pohybe a Viva Senior a Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre.

Odovzdávanie cien bolo spojené s medzigeneračným kultúrnym programom a vernisážou viacgeneračných fotografií Krásne spolu. Autori najlepších fotografií získali ocenenia.

"Starnutie prináša mnoho špecifických životných zmien a zo strany spoločnosti si vyžaduje osobitný prístup a pozornosť. Aktívne starnutie vnímame ako dôležitý celospoločenský fenomén, ktorého význam narastá s perspektívou starnutia populácie," uviedli organizátori.

V piatok sa uskutočnila aj konferencia seniorských organizácií Aktívne starnutie a medzigeneračná spolupráca pod záštitou verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej.

V sobotu sa konalo v Zichyho paláci podujatie Senior Friendly 50+ s programom pre seniorov, ich rodiny aj verejnosť. Jeho súčasťou bolo poradenstvo o pamäti a prevencii cievnej mozgovej príhody, prednášky a diskusie, komplexný redukčný program proti obezite, kozmetické poradenstvo v oblasti starostlivosti o pleť vo vyššom veku, aromaterapia, relaxácia pre seniorov, tvorivé dielne či medzigeneračná módna prehliadka.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…