Obama reagoval na nepokoje v USA citátom od Mandelu a sociálne siete sú vo vytržení

16. 8. 2017 16:42

Tvít, ktorý napísal bývalý americký prezident Barack Obama krátko po manifestácii belošských supremacistov vo Virgínii, sa stal najviac lajkovaným statusom v histórii sociálnej siete Twitter. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie tejto spoločnosti.

Obama reagoval na nepokoje v USA citátom od Mandelu a sociálne siete sú vo vytržení
Foto: SITA
Popis: Barack Obama, prezident USA
reklama
"Nikto sa nerodí s nenávisťou voči inému človeku pre farbu jeho pokožky, pôvod či náboženstvo," napísal Obama v sobotu, citujúc juhoafrického lídra Nelsona Mandelu, ktorého označil za svojho "osobného hrdinu". Pod odkazom je záber, na ktorom Obama zdraví skupinu detí pozerajúcich sa naňho z okna.
 
Daný tvít exprezident zverejnil po tom, ako pri násilných potýčkach v meste Charlottesville zahynula 32-ročná Heather Heyerová, ktorá protestovala proti zhromaždeným nacionalistom. Do demonštrantov zámerne vrazil osobný automobil. Zranenia utrpelo približne 15 ďalších osôb, polícia páchateľa zadržala.
 
Tvít do dnešného rána označili lajkom takmer tri milióny užívateľov Twitteru, čo je dosiaľ rekordné číslo. Obamov odkaz zároveň zdieľalo viac než 1,2 milióna ľudí. Prvý černošský šéf Bieleho domu odvtedy na tejto sociálnej sieti publikoval ešte ďalšie dva výroky z Mandelovej autobiografie Dlhá cesta k slobode.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

O núdzovom stave ani dnes, odkazuje občanom úrad vlády

17:40 O núdzovom stave ani dnes, odkazuje občanom úrad vlády

Definitívne rozhodnutie týkajúce sa núdzového stavu prijme ústredný krízový štáb na svojom najbližšo…