OSN: Rokovania o mieri v Sýrii budú pokračovať v januári v Ženeve

22. 12. 2015 15:37

Nové kolo rokovaní o ukončení ozbrojeného konfliktu v Sýrii sa uskutoční v januári vo švajčiarskej Ženeve, oznámil dnes generálny riaditeľ Úradu OSN v Ženeve Michael Möller.

OSN: Rokovania o mieri v Sýrii budú pokračovať v januári v Ženeve
Foto: SITA
Popis: Rokovania o Sýrii vo Viedni

Rozhovory na medzinárodnej úrovni bude hostiť úrad OSN sídliaci v tomto švajčiarskom meste, i keď ich termín nateraz nestanovili, uviedol pre agentúru AP Möller. Viac podrobností bezprostredne neposkytol.

Bezpečnostná rada OSN prijala v piatok rezolúciu jednohlasne podporujúcu mierové a politické rozuzlenie sýrskej vojny. Táto rezolúcia, prijatá na summite 17 ministrov zahraničných vecí v New Yorku, schválila plán dohodnutý minulý mesiac vo Viedni, ktorý má vyústiť do ustanovenia prechodnej vlády v Sýrii do šiestich mesiacov a nových volieb do 18 mesiacov.

Uznesenie ďalej stanovilo, že ďalšie rokovania medzi predstaviteľmi vlády a opozície by mali pokračovať v januári. Dokument o mieste ani presnom termíne ďalšieho plánovaného stretnutia nehovorí.

Dve predchádzajúce kolá mierových rokovaní sa v Ženeve konali koncom vlaňajška. Dialóg vtedy stroskotal na otázke budúceho pôsobenia sýrskeho prezidenta Baššára Asada. Päť rokov trvajúci sýrsky konflikt si vyžiadal už najmenej 250 000 obetí na životoch.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Drucker sa rozhodol: Dobrá voľba pôjde do volieb samostatne. Rokovania s Mostom skončili

18:05 Drucker sa rozhodol: Dobrá voľba pôjde do volieb samostatne. Rokovania s Mostom skončili

Mimoparlamentná strana Dobrá voľba pôjde do nadchádzajúcich parlamentných volieb samostatne. Pre TAS…