OĽaNO je za predčasné voľby: Nesúhlasili by sme s tým, keby boli počas leta, povedala Remišová

24.3.2019 16:00

Vládna koalícia podľa opozičnej poslankyne nefunguje. "Jeden koaličný partner hovorí to, druhý hovorí niečo úplne opačné," tvrdí Veronika Remišová.

OĽaNO je za predčasné voľby: Nesúhlasili by sme s tým, keby boli počas leta, povedala Remišová
Foto: TASR
Popis: Veronika Remišová

Poslanec Národnej rady (NR) SR Erik Tomáš (Smer-SD) verí, že otázka finančnej pomoci z USA na opravu vojenských letísk nie je témou, pre ktorú by mala vláda SR padnúť. Dôležitou bude až finálna verzia, ktorá dosiaľ neexistuje. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo. 

"Ja nevidím dôvod na predčasné voľby. Krajine sa darí, čo potvrdzujú aj ekonomické parametre. Myslím si, že východiskom z tohto nedorozumenia, ktoré už načrtol pán premiér v piatok po stretnutí s ministrom obrany a ministrom zahraničných vecí, je, že môžeme pokračovať v rokovaní o návrhu zmluvy so Spojenými štátmi americkými, ale za určitých podmienok," povedal.

Koaličný poslanec zdôraznil, že podmienky avizoval aj premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Nimi by mali byť garantovaná suverenita SR, garantované dodržanie Ústavy SR a zákonov, a tiež vylúčenie možnosti trvalej prítomnosti amerických vojsk na území Slovenska, či budovania vojenských základní. Riešenie vidí v dohode medzi predsedom vlády a ministrami obrany a zahraničia.

Vládna koalícia podľa opozičnej poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO) nefunguje. "Jeden koaličný partner hovorí to, druhý hovorí niečo úplne opačné. Andrej Danko (SNS) dokonca vyhlásil, že on na koaličné rady už chodiť nebude, pretože v tom nevidí význam," povedala. Otázku prijatia financií považuje za "umelý problém". Za predčasné voľby by OĽaNO zahlasovalo. Ako však Remišová dodala, nesúhlasili by s tým, keby boli voľby počas leta. Uprednostnili by skôr jesenný termín.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Odsúdený Rybanič: Naďalej zostávam poslancom v Rači

21:52 Odsúdený Rybanič: Naďalej zostávam poslancom v Rači

Filip Rybanič bude aj po utorňajšom (25. 6.) verdikte Krajského súdu (KS) v Bratislave vykonávať fun…