Novým predsedom Smeru by mala byť Beňová, myslí si bývalá tajomníčka strany

3. 10. 2016 9:20

Renáta Kolenčíková bola krajskou tajomníčkou strany SMER v Nitre od roku 2000. Korupcia v strane ju však vraj dusila a dnes už teda na tomto poste nepôsobí. Podľa nej čaká SMER rovnaký osud ako HZDS či SDKÚ, vyjadrila sa pre Denník N.

Novým predsedom Smeru by mala byť Beňová, myslí si bývalá tajomníčka strany
Foto: TASR
Popis: Monika Flašíková Beňová
reklama

Ako tajomníčka pôsobila Renáta Kolenčíková v strane SMER od jej vzniku. Stála pri zrode strany v Nitre a osobne sa pozná aj s jej súčasným predsedom premiérom Robertom Ficom. „Robert bol osobným priateľom môjho manžela. Často chodil aj k nám domov. Ako človeka som ho mala rada, veľmi ma však sklamal,“ hovorí dnes Kolenčíková. Korupciu a klientelizmus v strane už nedokázala pretrpieť a svojej funkcie sa vzdala. „Vydýchla som si a konečne sa cítim slobodná,“ vyjadrila sa.

Poslednou kvapkou či skôr poriadnym vyliatym vedrom bola pre ňu kauza Bašternák. Kaliňák podľa nej nemá dávno čo robiť vo vláde a Fico prinajmenšom v Bonaparte. O vratkách DPH sú podľa nej jasné dôkazy, a keď to vyplávalo na povrch, mali sa obaja títo páni „spakovať“ už len na základe politickej kultúry.

Predvolebná politika strany pred poslednými voľbami tiež nebola podľa jej názoru práve šťastná. „Nepáčilo sa mi, ako predseda hovoril o utečencoch, lebo všetci sme predsa ľudia a je jedno, či kresťania, alebo moslimovia,“ skupina voličov SMER sú podľa nej najmä starí ľudia, ktorí sa „pozerajú na pána Fica ako na svätý obrázok, a keď im on hovorí, že utečencov sa majú báť, nevyhovorí im to už ani vlastná rodina,“ myslí si. Keby im podľa nej naopak povedal, že utečencov sa netreba báť, malo to by to pre nich váhu.

Ďalším sklamaním je pre ňu kauza Čistý deň. Malo by podľa jej slov dôjsť ku vyvodeniu politickej zodpovednosti. „V zahraničí je to bežné, no u nás sa to stalo doteraz možno dvakrát, keď Radičová hlasovala za poslankyňu a nedávno, keď sa Lipšic vzdal mandátu po nešťastnej autonehode,“ vyjadrila sa.

Kolenčíková tvrdí, že ak by raz malo k tomu dôjsť a Fico opustí post predsedu strany, mala by jeho miesto zaujať Monika Flašíková-Beňová. „Chcela by som, aby mali ženy v politike väčší priestor, žena má totiž na veci úplne iný pohľad a aj iné sociálne cítenie.“ Beňová sa podľa nej veľmi vypracovala a má dobré názory. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama

Ďalšie články z rubriky

Urbancová odchádza do dôchodku. Najvyšší súd povedie jeho najstarší sudca

20:30 Urbancová odchádza do dôchodku. Najvyšší súd povedie jeho najstarší sudca

Sudkyňa a podpredsedníčka Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmila Urbancová odchádza do dôchodku. Jej žiado…