Nový šéf Bieleho domu by sa mohol radiť aj s Billom Clintonom. Čítate správne, Trump vyzdvihol prístup Clintonovcov

12. 11. 2016 20:54

Republikánsky víťaz amerických prezidentských volieb Donald Trump nevylúčil, že by si v budúcnosti vyžiadal rady jedného zo svojich predchodcov vo funkcii Billa Clintona, manžela demokratickej protikandidátky Hillary Clintonovej.

Nový šéf Bieleho domu by sa mohol radiť aj s Billom Clintonom. Čítate správne, Trump vyzdvihol prístup Clintonovcov
Foto: TASR
Popis: Manželia Clintonovci
reklama
Vyplýva to z rozhovoru, ktorý poskytol pre americkú televíznu spoločnosť CBS a ktorý v plnom rozsahu odvysielajú až v nedeľu, avšak z ktorého s predstihom zverejnili fragmenty.
 
Podľa nich Donald Trump informoval, že Bill Clinton mu v priebehu povolebnej noci telefonicky blahoželal k víťazstvu a bol mimoriadne milý. Exprezident hovoril podľa Trumpových slov o jednom z najneuveriteľnejších volebných súbojov, aké kedy zažil. Víťaz volieb hovoril v interview s veľkým uznaním nielen o Billovi Clintonovi, ale aj o celej jeho rodine. Na otázku, či požiada stále populárneho exprezidenta o rady, Trump reagoval slovami: Zvážim to, prirodzene.
 
Víťazný aktér amerických prezidentských volieb 2016 nešetril chválou ani na adresu neúspešnej protikandidátky, pre ktorú podľa jeho názoru nebolo zrejme ľahké telefonicky mu takisto zablahoželať k víťazstvu. Trump konštatoval, že jemu by to bolo padlo možno ešte ťažšie, pričom zdôraznil, že Hillary Clintonová, ktorá mu popriala úspešné pôsobenie vo funkcii, bola skvelou, skutočne silnou a veľmi inteligentnou súperkou.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a  psychiatrovi Chocholouškovi

23:59 Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a psychiatrovi Chocholouškovi

Lipšica ako generálneho prokurátora potrebujú, je presvedčený bývalý sudca Ústavného súdu, dnes práv…