Nový prieskum posiela do parlamentu päť strán. Pozrite sa, kto nepresvedčil

30. 11. 2015 13:38

Ak by sa konali parlamentné voľby v druhej polovici novembra, zvíťazil by Smer-SD so ziskom 36 percent voličských hlasov. V parlamente by tak obsadil 72 mandátov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila od 14. novembra do 21. novembra Agentúra MVK.

Nový prieskum posiela do parlamentu päť strán. Pozrite sa, kto nepresvedčil
Foto: SITA
Popis: Rokovacia sála Národnej rady - ilustračné foto
reklama

 Prieskum robili na vzorke 1 270 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel. Respondentov sa agentúra pýtala: "Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali už dnes, ktorej strane by ste dali svoj hlas". Na voľbách sa pritom určite chce zúčastniť 47,2 percenta opýtaných.

Na druhom mieste by skončila strana Sieť so ziskom 14,9 percenta hlasov a v parlamente by disponovala 30 poslaneckými miestami. Nasledujú KDH so ziskom 10,1 percenta (20 kresiel) a SNS so 6,8 percentami (14 kresiel v parlamente). Do parlamentu by sa dostala aj strana Most-Híd, ktorá by získala 6,7 percenta voličských hlasov a teda 14 poslaneckých miest.

Koalícia OĽaNO-NOVA by získala 6,6 percenta hlasov. Ako koalícia dvoch strán však potrebuje na účasť v parlamente sedem percent. Do parlamentu by sa nedostali ani SMK so ziskom 4,4 percenta hlasov, SaS so ziskom 3,7 percenta a SDKÚ-DS so ziskom 2,8 percenta hlasov, za nimi sú SKOK!, ktorý by volili 2,3 percenta respondentov, KSS (1,4 percenta), Ľudová strana Naše Slovensko (1,1 percenta), Šanca (0,8 percenta) a TIP (0,8 percenta). Ostatné strany by volilo 1,6 percenta opýtaných v prieskume. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Putin predĺžil obdobie zatvorených fabrík až do konca apríla. Epidémia ešte nedosiahla vrchol

19:15 Putin predĺžil obdobie zatvorených fabrík až do konca apríla. Epidémia ešte nedosiahla vrchol

Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin rozhodol, že predĺži počet dní, keď nebudú chodiť ľudia do…