Novinárke zaklopala na dvere sociálka. Richterovi vážne preplo, búši poslanec. Smerák oponuje: Čistá paranoja, stupidita a vymývanie mozgov

14.7.2017 16:50

Redaktorka Denníka N mala doma náhodnú kontrolu z úradu práce. Terénny pracovník chcel skontrolovať, ako sa stará o deti a či býva na Slovensku. „Pozdravujem pána ministra Richtera a odkazujem mu, že stále pracujem na území SR a naše deti sa u nás majú dobre,“ odkázala novinárka a na jej stranu sa postavili aj niektorí politici.

Novinárke zaklopala na dvere sociálka. Richterovi vážne preplo, búši poslanec. Smerák oponuje: Čistá paranoja, stupidita a vymývanie mozgov
Foto: TASR
Popis: Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter

„Práve u nás doma zazvonil terénny pracovník úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Hľadal ma, pretože dostal pokyn vykonať námatkovú kontrolu, ako sa starám o deti,“ napísala na sociálnu sieť redaktorka Monika Tódová s tým, že pracovník mal zistiť aj to, či sa stále zdržiava na území Slovenska. „Pozdravujem pána ministra Richtera a odkazujem mu, že stále pracujem na území SR a naše deti sa u nás majú dobre. Neviem, či sa to isté dá povedať aj o tých v Čistom dni,“ odkázala.

Zdroj: Facebook/Monika Tódová

Na jej príspevok reagovali niektorí politici. Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár tvrdí, že ministrovi práce Jánovi Richterovi preplo. Opozičný poslanec SaS Jozef Rajtár zas hovorí, že zo strany vládnej mafie boli prekročené všetky medze. Redaktorky sa zastala aj europoslankyňa za Smer-SD Monika Flašíková-Beňová. „Akože, nemusíme sa mať s novinármi radi/y, ale toto je neakceptovateľné a nikomu by sa nám to nepáčilo,“ vyjadrila sa europoslankyňa.

Zdroj: Facebook/Boris Kollár

Zdroj: Facebook/Jozef Rajtár

Zdroj: Facebook/Monika Flašíková-Beňová

Pravicové média stihli vytvoriť fantáziu

Smerácky poslanec Ľuboš Blaha si myslí, že pravicové média už z tejto záležitosti stihli vytvoriť konšpiráciu „rozmerov vraždy Johna Fitzgeralda Kennedyho".

„Prečo si vybrali práve Tódovú?! No jasné, špinavá pomsta ministra Richtera! Za to, že sa mu nepáčia jej články! A preto na ňu zoslal čistý stalinský teror! Mučili ju v monstrprocese, no spanilá deva sa nedala...," píše ironicky na svojom Facebooku Blaha.

Poslanec pokračuje s tým, že pre neho to je „čistá paranoja, stupidita a vymývanie mozgov. Čo tak trochu ubrať uzdy divokým konšpiračným fantáziám, priatelia z médií, však budete, preboha, za totálnych idiotodov!" uzavrel svoj komentár Ľuboš Blaha.

Nebol to zámer, obhajuje sa ministerstvo

Oficiálne stanovisko ku kontrole u redaktorky vydal aj úrad práce sociálnych vecí a rodiny. „V prípade návštevy uvedenej klientky-novinárky  išlo o bežnú návštevu terénneho sociálneho pracovníka, ktorý vykonáva aktivity vyplývajúce z uvedeného projektu, aké sa dejú po celej SR. V žiadnom prípade nešlo o zámer – ani si nevieme predstaviť, k čomu by takýto zámer mal viesť. Návštevy terénnych sociálnych pracovníkov sa teda dotknú kohokoľvek z poberateľov vrátane verejne známych osôb,“ povedala pre TASR riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa ÚPSVR Jana Lukáčová.

V stanovisku Lukáčová vysvetlila, že cieľom projektu NP Efektivita II. je zabrániť možnému zneužitiu sociálneho systému. Takéto kontroly sú podľa jej slov bežné u všetkých poberateľov dávok (vrátane prídavkov na dieťa, rodičovského príspevku, príspevkov na kompenzáciu ŤZP a pod.) priamo v rodinnom prostredí a ich úlohou je zistiť, či si tieto prostriedky plnia svoj účel.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

16:15 Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) si nie je istý, či nominácia štátnej tajomní…