Nové násilie v Sýrii vyhnalo s domovov vyše stotisíc ľudí

12.10.2019 20:04

Vystupňovanie násilia v Sýrii vyhnalo z domovov viac než 100.000 ľudí z miest Ras al-Ajn a Tal Abjad, ktoré ležia na hranici s Tureckom. Uviedol to v sobotu Svetový potravinový program OSN (WFP), informuje agentúra Reuters.

Nové násilie v Sýrii vyhnalo s domovov vyše stotisíc ľudí
Foto: TASR
Popis: Muži a deti sa utekajú skryť počas ostreľovania zo sýrskej strany v pohraničnom tureckom meste Akcakale v rámci pozemnej vojenskej operácie tureckej armády proti Kurdom na severe Sýrie vo štvrtok 10. októbra 2019.

Humanitárna organizácia dodala, že spolu so svojimi partnermi bude napriek zhoršeniu bezpečnostnej situácie na severovýchode Sýrie naďalej poskytovať podporu tamojším obyvateľom. Približne 580.000 z ľudí, ktorým WFP poskytuje v regióne potraviny, v súčasnosti žije v oblastiach kontrolovaných Kurdmi.

Úrady spravujúce územia severovýchodnej Sýrie, kontrolované sýrskymi Kurdmi, v sobotňajšom vyhlásení informovali, že v dôsledku tureckých vojenských operácií opustilo v regióne domovy až 191.069 ľudí.

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) medzitým podľa agentúry AFP uviedlo, že pri tureckom bombardovaní zahynulo v sobotu v severovýchodnej Sýrii desať civilistov, čím sa počet civilných obetí štvordňovej tureckej ofenzívy zvýšil na 28 mŕtvych.

Najmenej sedem ľudí prišlo o život pri náletoch a ostreľovaní v okolí kľúčových pohraničných miest Ras al-Ajn a Tal Abjad, ďalších troch zabila delostrelecká paľba na prevažne kurdské mesto Kámišlí ležiace ďalej na východe, vyplýva z údajov SOHR, ktoré monitoruje vojnu v Sýrii.

Na tureckej strane hranice podľa tamojších správ zahynulo 17 civilistov.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Harabin reaguje na prelomovú výzvu Kotlebu

13:54 Harabin reaguje na prelomovú výzvu Kotlebu

Štefan Harabin si vie predstaviť spoluprácu s každým, kto presadzuje rovnaké myšlienky, ako ich sfor…