Nové informácie v prípade brutálneho útoku cudzincov v Prahe: „Športovci z Holandska“ možno neboli ani z Holandska, ani športovci. Ale...

27.4.2018 6:00

Denník Právo získal bližšie informácie o rabiátoch, ktorí cez víkend v centre Prahy brutálne zbili čašníka. V minulosti pracovali ako policajti, osobní tréneri a tak podobne. V Iráne. Jeden z mužov pochádzal z Maroka.

Nové informácie v prípade brutálneho útoku cudzincov v Prahe: „Športovci z Holandska“ možno neboli ani z Holandska, ani športovci. Ale...
Foto: TASR
Popis: Brutálne napadnutie čašníka v Prahe skupinkou cudzincov

Sedem cudzincov zbilo v sobotu v centre Prahy čašníka tak, že skončil v nemocnici a musel podstúpiť operáciu hlavy. Zdá sa, že niektorí návštevníci českého hlavného mesta si kopanie do čašníka s gustom užívali, zatiaľ čo iní svojich kolegov miernili.

Nie je jasné, či bol iránsky policajt jedným z útočníkov, alebo patril medzi tú časť „sedmičky“, ktorá kolegov krotila. Ďalší cudzinec pochádza podľa holandských médií z Maroka. Práve on má vraj ženu a dve deti. Prezrádza to o sebe na sociálnej sieti Facebook.

Ďalší z mužov o sebe na sociálnej sieti hovorí ako o osobnom trénerovi, ktorý rád rozvíja svoju silu. „Som bývalý powerlifter (športovec, ktorý sa venuje silovému trojboju – pozn. red.) a súčasný nadšenec sily. Vždy sa snažím nájsť nové a inovatívne spôsoby zvyšovania sily a zväčšovania svalov,“ opisuje tréner na svojich webových stránkach.

Do Prahy pricestovali ako turisti s holandskými pasmi.

 

 

Zdroj: Twitter / Policie ČR

Celý text nájdete na webe Novinky.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Exsiskára Kosíka v Mali uniesli! Pýtame sa, či túto operáciu nenariadilo Slovensko, hovorí Kosíkov podporovateľ

20:15 Exsiskára Kosíka v Mali uniesli! Pýtame sa, či túto operáciu nenariadilo Slovensko, hovorí Kosíkov podporovateľ

Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na jeho malijského právnika a podporovateľov.