Normálny človek by dostal padáka, ale Mikloško? Chren sa kvôli nemu zahryzol do kádéhákov

22. 12. 2015 7:00

Nedávno poskytol Jozef Mikloško (KDH) náboženskému serveru rozhovor, v ktorom sa rozrečnil aj o kontroverznom návrhu zákona zakazujúcom interrupciu či umelé oplodnenie, a tých, ktorí by sa na ňom predsa len podieľali, by neminul trest väzenia. Mikloško priznal, že túto časť si nestihol prečítať. Rozhorčilo to poslanca Martina Chrena (Skok!), ktorý má pre KDH jedno odporúčanie.

Normálny človek by dostal padáka, ale Mikloško? Chren sa kvôli nemu zahryzol do kádéhákov
Foto: SITA
Popis: Člen programovej rady Slovenskej občianskej koalície (SKOK!) Martin Chren

Keď sa Mikloško rozhodol prehovoriť pre kresťanské médium Cesta +, zrejme netušil, ako tým znovu rozhorčí Chrena. Ten si servítku pred ústa nedáva a kádeháka obviňuje, že si nerobí svoju robotu poriadne.

Podporujú absurdné tresty?

„Jozef Mikloško sa verejne priznal, že svoju prácu poslanca robí absolútne nepoctivo a nezodpovedne,“ rozčúlil sa Chren vo svojom blogu. Narážal na pasáž, v ktorej sa konzervatívny poslanec priznal, že návrh zákona podpísal v aute. „Druhý zákon s aplikáciou Trestného práva a s neprimeranými postihmi a trestami som nemal možnosť si prečítať,“ šokoval v rozhovore.

Podľa Chrena je to však oveľa horšie, ako napríklad omylom zahlasovať za iného poslanca. Akýkoľvek zákon, ktorý zasahuje do trestného konania, je podľa neho veľmi závažnou spoločenskou zmenou. To, že si ho poslanec ako Mikloško neprečíta, je teda podľa Chrena nepoctivým prístupom, ktorý porušil pravidlá poslaneckej práce a spreneveril sa sľubu poslanca podľa ústavy.

Podľa Chrena by obyčajný človek za „prúser“ takýchto rozmerov dostal okamžitú výpoveď, ale čo sa stane s Mikloškom, ktorý je na kandidátnej listine KDH do blížiacich sa parlamentných volieb? Poslanec za Skok! má pre jeho stranu jasný odkaz. „Ak KDH Jozefa Mikloška zo svojej kandidátky nestiahne, znamená to, že nielen podporuje absurdné tresty pre matky a ženy, ale že zároveň schvaľuje a podporuje absolútne nepoctivý a nezodpovedný prístup k práci poslanca, nehodný akéhokoľvek verejného činiteľa,“ konštatuje.

„Preto verejne vyzývam KDH, aby Mikloška stiahla z kandidátky do marcových volieb. KDH má teraz možnosť ukázať, či im na poctivej a zodpovednej práci záleží, alebo či budú podporovať nepoctivosť a nezodpovednosť," apeluje na kresťanských demokratov Chren. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rat
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Súd nateraz nerozhodne, či prečíta správy z Kočnerovho mobilu. Jedného z obžalovaných môžu súdiť samostatne

9:51 Súd nateraz nerozhodne, či prečíta správy z Kočnerovho mobilu. Jedného z obžalovaných môžu súdiť samostatne

Senát Špecializovaného trestného súdu nemá pochybnosti o zákonnosti získania komunikácie Mariana K. …