Nie som vlastníkom Váhostavu, ani som nikdy nebol, povedal Široký minulý rok. Teraz je však všetko inak

17. 1. 2017 15:48

Podnikateľ Juraj Široký je už v registri, ktorý vedie Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), vedený ako jediný konečný užívateľ výhod stavebnej spoločnosti Váhostav. Priznal sa tak k vlastníctvu tejto firmy. Informáciu dnes ako prvá priniesla RTVS.

Nie som vlastníkom Váhostavu, ani som nikdy nebol, povedal Široký minulý rok. Teraz je však všetko inak
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Váhostav

V minulosti vlastníctvo spoločnosti odmietal a nefiguroval ani v registri konečných užívateľov výhod. Ako upozornil Denník N, pôvodne v ňom Váhostav zverejnil len troch členov štatutárneho orgánu. "Nie som vlastníkom Váhostavu, ani som nikdy nebol," povedal Široký vlani v apríli na súde s denníkom.

"Tieto dve skutočnosti nie sú rozpore. V čase, keď pán Široký dal vyhlásenie, bolo pravdivé a vplyv vo Váhostave získal neskôr," reagoval hovorca stavebnej spoločnosti Tomáš Halán.

ÚVO potvrdil, že vo veci zverejnených konečných užívateľov výhod vydal pri Váhostave rozhodnutie. Podľa SME a Denníka N mal dostať aj pokutu. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, podrobnosti vrátane výšky pokuty preto nie sú známe. Podľa zákona môže pokuta v takýchto prípadoch dosiahnuť 10.000 až 1 milión eur.

"Je zarážajúce, že z takej inštitúcie, ako je ÚVO, sa informácia o uložení pokuty, ktorá nie je zatiaľ nikde zverejnená, dostane skôr k novinárom ako k samotným účastníkom konania. Rozhodnutie ÚVO nebolo Váhostavu do dnešného dňa doručené a spoločnosť si počká na jeho doručenie. Po vyhodnotení rozhodnutia podnikne prípadné ďalšie kroky," cituje Denník N Halána.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

O väzbe pre Daňa a Vaského bude rozhodovať sudca v najbližších hodinách

17:44 O väzbe pre Daňa a Vaského bude rozhodovať sudca v najbližších hodinách

O prípadnom väzobnom stíhaní neúspešného prezidentského kandidáta Martina Daňa a aktivistu Rudolfa V…