Nie sme v ničích rukách. Nikto nás neovláda, vyhlasuje hrdo Pčolinský. Kollárovec prezradil, prečo je šťastím pre Slovensko, že KDH nie je v parlamente

11. 7. 2017 11:00

Z PROFILU Podpredseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský odpovedal na otázky čitateľov Parlamentných listov. Kollárov poslanec sa vyjadruje, prečo sa v rámci postupu v župných voľbách nespojilo hnutie Sme rodina s ostatnými opozičnými stranami a zároveň, prečo v Trnavskom kraji podporuje kandidáta na župana z OĽaNO-NOVA Jozefa Viskupiča. Pčolinský sa opäť raz postavil za svojho predsedu a obhajoval jeho morálne právo sedieť v parlamentných laviciach.

Nie sme v ničích rukách. Nikto nás neovláda, vyhlasuje hrdo Pčolinský. Kollárovec prezradil, prečo je šťastím pre Slovensko, že KDH nie je v parlamente
Foto: Reprofoto: NRSR
Popis: Peter Pčolinský
reklama

Profil politika na PL slúži na spájanie poslanca a občana. Zástupca hnutia Sme rodina Peter Pčolinský podobne ako jeho kolegovia z Národnej rady Slovenskej republiky dostáva na profile otázky od čitateľov Parlamentných listov, pričom výnimkou nie sú ani poriadne štipľavé témy. Prinášame vám sumár toho najzaujímavejšieho, čo ste sa Petra Pčolinského opýtali.

KDH bolo v toľkých vládach... Je šťastím pre Slovensko, že už nie je v parlamente

Zvolebnieva sa. Už na jeseň Slovensko zažije jednokolovú voľbu župana vo VÚC voľbách. V snahe výmeny aktuálnych županov, ktorí šéfujú krajom a sú z vládnej garnitúry, sa opozičné strany začali spájať. Chcú nahradiť „zabetónovaných“ županov za svojich kandidátov. Opozičné strany SaS, OĽaNO-NOVA a mimoparlamentná strana KDH v prvý júlový týždeň predstavili kandidátov na županské kreslo vo všetkých ôsmich krajoch. Ako Pčolinský vysvetľuje, ich hnutie sa nepridalo k tejto spolupráci, pretože nemajú záujem sa dávať dokopy so štandardnými politickými stranami, ktoré už raz mali možnosť vládnuť a výsledok je známy. „Nehovoriac o KDH, ktoré bolo v toľkých vládach, že je šťastím pre Slovensko, že už nie je v parlamentne… Nehovoriac o bláznovi na jeho čele,“ vyjadril sa kollárovec na adresu predsedu KDH Alojza Hlinu.

Čitateľa však zaujímalo, prečo hnutie podporuje kandidáta OĽaNO-NOVA Jozefa Viskupiča na župana v Trnavskom kraji. Konkrétne sa pýta, čím je pre nich Viskupič taký výnimočný, keď okrem neho nikoho iného nepodporujú. Pčolinský vysvetľuje, že Viskupiča podporujú iba neformálne, nie v rámci akejkoľvek koalície. „Momentálne tam nie je žiadny iný, lepší kandidát,“ upresnil.

O oznámení spoločných kandidátov opozície na post župana sme viac písali TU.

Zdroj: ReprofotoFacebook/Martin Poliačik: Kandidáti na županov v jesenných voľbách

Ak je sexuálny život Borisa najväčší problém, tak potom je všetko OK

Práve predseda KDH sa často obúva do súkromného života predsedu Sme rodina Borisa Kollára. O prípadoch, keď sa Hlina zamýšľal nad Kollárovým sexuálnym životom, sme písali napríklad TU alebo TU.

Kollára nešetria ani médiá, ktoré rozoberajú napríklad to, že má desať detí s deviatimi ženami alebo jeho internetovú komunikáciu s bývalou klientkou resocializačného centra v Galante – Čistý deň. V dôsledku týchto udalostí sa čitateľ pýta, či má Kollár morálne právo sedieť v parlamentných laviciach, či je tým správnym človekom, ktorý by mal byť vzorom.

„Je to stále lepšie, ako usvedčený daňový podvodník či predseda vlády bývajúci v byte daňového podvodníka. Ak je sexuálny život Borisa Kollara najväčší problém, tak potom je všetko OK,“ píše Pčolinský v rámci obhajoby svojho šéfa.

Zdroj: TASR/Poslanci hnutia Sme rodina, podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar a minister vnútra Robert Kaliňák

Nikto nás neovláda

Poslanec NR SR Peter Pčolinský je verejnosti známy aj ako jeden z organizátorov protestov Gorila. Čitateľa Parlamentných listov zaujímalo, prečo protesty už nepokračujú. Zároveň sa dožadoval odpovede, či sú matovičovci a oni bábky v rukách exministra Daniela Lipšica. Ako Pčolinský vysvetľuje, v protestoch nepokračuje, pretože už sedí v parlamente a má iné možnosti, ako sa pýtať na veci, ktoré ho v súvislosti s kauzou Gorila zaujímajú. „Pýtam sa to totiž priamo ministra vnútra,“ doplnil poslanec.

„Lipšic nemá s nami absolútne nič spoločné a okrem toho už v politike skončil,“ reaguje Pčolinský ostro na poznámku, či je ich hnutie iba bábkou v Lipšicových rukách. „My nie sme v ničích rukách a nikto nás neovláda. Práve preto poniektorí šíria tieto nezmysly, lebo im veľmi prekážame...“ doplnil.

V súvislosti s pochodmi  a protestami sa spomína aj Veľký protikorupčný pochod, ktorý od apríla tohto roka doteraz dvakrát zorganizovali študenti. Viackrát bolo verejne deklarované, že protest je apolitický a politici sa ho zúčastňujú ako súkromné osoby, aby podporili študentov. V súvislosti s organizovaním sa priamo hovorilo, že by za ním mohol stáť líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič. Z tohto dôvodu sa prvého pochodu, ktorý sa konal 18. apríla, Matovič nezúčastnil. Na druhom pochode o pár týždňov neskôr už Matovič bol. Pčolinský sa k otázkam pochodov a toho, kto za nimi stojí, vyjadril stručne. „Je to študentský pochod, ale snažia sa na ňom priživiť mnohí ďalší…“ uzavrel.

Mgr. Peter Pčolinský

  • SME RODINA - Boris Kollár
  • Začínam mať pocit, že Hlina je posadnutý... :-)
  • poslanec

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

17:14 Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

Koronavírus znamená z pohľadu fungovania ekonomiky na Slovensku, v Európe, vo svete negatívne riziko…