Nie sme na psychiatrickej klinike, ale v reálnom svete! Česká politička rázne vstúpila do boja tenistky Navrátilovej s transsexuálmi

8. 3. 2019 0:00

Prvú podpredsedníčku ODS Alexandru Udženijovú prekvapilo, akej silnej kritike musela čeliť slávna tenistka Martina Navrátilová, keď nahlas vyjadrila, že nie je úplne v poriadku, keď spolu v jednej kategórii súťažia ženy a muži, ktorí sa vyhlasujú za ženy.

Nie sme na psychiatrickej klinike, ale v reálnom svete! Česká politička rázne vstúpila do boja tenistky Navrátilovej s transsexuálmi
Foto: TASR
Popis: Tenisové legendy Martina Navrátilová (vľavo) a Serena Williamsová nad niektorými vyjadreniami svojich športových kolegov museli len krútiť hlavou
reklama

Slávna tenistka Martina Navrátilová oznámila svetu, že je naklonená férovým športovým zápasom. A keď proti sebe na tenisových kurtoch súťažia žena a muž, ktorý sa považuje za ženu, nezdá sa to Navrátilovej úplne v poriadku. „Nejaký športovec sa rozhodne, že sa stane ženou, začne brať hormóny, vyhrá ako žena kdejaký závod, zarobí si nejaký ten peniaz no a potom zase zmení názor,“ napísala Navrátilová v stĺpčeku. Informoval o tom server irozhlas.cz.

Organizácia Trans Actual, ktorá bojuje za práva transsexuálov, nenechala na niekdajšej športovej hviezde suchej nitky. Členovia organizácie vyjadrili na sociálnej sieti Twitter nad jej výrokmi sklamanie a označili ich za transfóbne.

 

 

Zdroj: Twitter / Trans Actual

Prvej podpredsedníčke ODS sa však zdá, že pravda bude skôr na strane Martiny Navrátilovej. Udženijová vraj má pochopenie pre ľudí, ktorí trpia nesúladom medzi ich psychickým a anatomickým pohlavím, teda transsexualizmom. Musia mať ťažký život a prvá podpredsedníčka ODS je rada, že lekárska veda pokročila tak ďaleko, že môže týmto ľuďom pomôcť. Na svojom webe k tomu však pridala jedno „ale“.

„Ale to neznamená, že budem zatvárať oči pred absurdným stavom, keď sa niekto ráno zobudí a povie si, že sa dnes cíti ako lietadlo, a všetci to musia bezpodmienečne akceptovať a upravovať podľa toho všetky doterajšie spoločenské zvyky. Nie sme na psychiatrickej klinike, ale v reálnom svete. Možno by sme sa mali nad dôsledkami podobných spoločenských revolúcií poriadne zamyslieť. Tak Pán Boh s nami a zlé preč,“ napísala dáma.

Alexandra Udženijová

Alexandra Udženijová  Zdroj: Hans Štembera

Celé vyjadrenie nájdete na webe alexandraudzenija.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

18:16 Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

Do sobotňajšieho čistenia úseku rieky Bodva v katastri obce Jasov v okrese Košice-okolie, ktorú zapl…