Nie, priatelia, on fakt nie. Saskári menujú 10 dôvodov, prečo Jahnátek nemôže byť šéfom ÚRSO

4. 7. 2017 9:43

Už tento týždeň by sme mali spoznať meno nového šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Kandidátom na tento post je poslanec za Smer-SD Ľubomír Jahnátek, ktorého opozícia ostro kritizuje. Dokonca zostavili zoznam 10 dôvodov, prečo sa na túto pozíciu nehodí.

Nie, priatelia, on fakt nie. Saskári menujú 10 dôvodov, prečo Jahnátek nemôže byť šéfom ÚRSO
Foto: SITA
Popis: Ľubomír Jahnátek, bývalý minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
reklama

Poslanec za Smer Ľubomír Jahnátek by mal v šéfovskej stoličke ÚRSO nahradiť Jozefa Holjenčíka, ktorý skončil pre kauzu vysokých cien za energie zo začiatku tohto roka. „To už asi nikto neuverí, že tento úrad bude nezávislý, keď pán Jahnátek je dlhoročný vrcholový politik za Smer. Je to poslanec za stranu Smer v národnej rade a kto ho tam nominoval? Navrhla ho tam organizácia, na čele ktorej stojí zase vrcholový politik Smeru, bývalý minister pán Malatinský (súčasný prezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR – pozn. PL),“ priblížila vo videu poslankyňa Veronika Remišová z hnutia OĽaNO-NOVA.

Viac sme o tom písali TU.

S Jahnátkom ako novým šéfom nie je spokojná ani najsilnejšia opozičná strana SaS, ktorá vo videu menuje 10 dôvodov, prečo sa bývalý minister hospodárstva nehodí na šéfa nezávislého úradu, ktorý rozhoduje o cenách energií.

Ako prvú z vecí mu vyčítajú jeho neodbornosť, pretože Jahnátek je makromolekulárny chemik. Titul profesora získal v odbore elektroenergetiky na košickej Technickej univerzite. Saskári rovnako upozorňujú, že nemá zákonom požadovanú sedemročnú prax v energetike alebo v sieťových odvetviach. Podľa sulíkovcov sa o energetiku nikdy nezaujímal, viackrát sa v minulosti vyjadril, že o túto pozíciu nemá záujem a nemá ani jazykové znalosti, ktoré sú pre túto funkciu potrebné. V závere videa si saskári zaspomínali na rodinkárstvo a klientelizmus z obce Komjatice. Posledným dôvodom je, že Jahnátek podľa ich názoru nie je nezávislý, keďže dvakrát pôsobil za stranu Smer-SD ako minister a naďalej v strane figuruje.

Facebook/Sloboda a Solidarita

Prof. Ing. Ľubomír Jahnátek, PhD.

  • SMER SD
  • Riaditeľ úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

17:14 Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

Koronavírus znamená z pohľadu fungovania ekonomiky na Slovensku, v Európe, vo svete negatívne riziko…