Nie je otázka, či, ale kedy, tvrdí britská tajná služba o pripravovaných teroristických útokoch

28. 3. 2016 18:14

Podľa informácií, ktoré sa vynorili po útokoch v Paríži a najnovšie aj v Bruseli, sa britská tajná služba MI5 domnieva, že na území Spojeného kráľovstva operuje viac ako 50 radikálnych džihádistov, ktorí by mohli plánovať teroristické útoky vo Veľkej Británii.

Nie je otázka, či, ale kedy, tvrdí britská tajná služba o pripravovaných teroristických útokoch
Foto: SITA
Popis: Britská polícia, ilustračné foto
reklama

Anketa

Myslíte si, že aj na Slovensku môžu zaútočiť teroristi?

89%
11%
hlasovalo: 1679 ľudí
 
Britský denník The Mirror píše, že tajná služba MI5 sa spolu so špecialistami z protiteroristického komanda zaoberá minimálne 25 vážnymi podozreniami na prípravu teroristických útokov. Všetky tieto aktivity majú údajne pozadie v teroristických bunkách al-Káidy a takzvaného Islamského štátu. 
 
Po celej Veľkej Británii monitorujú tajné služby 450 extrémistov, z ktorých sa poniektorí vrátili z bojov v Sýrii a niektorí sa radikalizovali na domácej pôde. Vyšetrovatelia sa najviac obávajú takzvaných spiacich buniek, ktoré môžu podľa nich len čakať na správny okamih, aby odštartovali krviprelievanie v uliciach britských miest.

Šokujúce schopnosti 

„Každý v protiteroristických kruhoch verí, že sa v Británii stanú útoky. Už nejaký čas to nie je otázka, či, ale skôr kedy?“ uviedol bývalý britský agent pre denník The Mirror. Podľa utajovaného zdroja však zatiaľ neexistujú žiadne jasné a priame dôkazy, že by teroristi na britskej pôde pripravovali útoky. 
 
„Šokujúce na tom, čo sa stalo v Paríži a teraz počas útokov v Bruseli, sú ich schopnosti. Ukázali, že dokážu byť vysokoorganizovaní, viac než sme pred tým predpokladali. Majú silnú logistickú podporu a vedia si zabezpečiť zbrane, výbušniny a všetko potrebné ná plánovanie útoku,“ uvádza tajný zdroj denníka Mirror. 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…