Nicholsonová v jednom koši s kotlebovcami: Nemám slov. Nechutná účelová antikampaň

17. 5. 2019 16:25

Pozor, kto kandiduje! Príď v sobotu 25. mája voliť, lebo sa europarlamentu dostane táto! S týmto sloganom a fotografiou kandidátky do EP Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) sa na voličov obracia Inštitút pre ľudské práva – Human Rights Institute. Podpredsedníčka NR SR sa voči tomu na sociálnej sieti ostro ohradzuje.

Nicholsonová v jednom koši s kotlebovcami: Nemám slov. Nechutná účelová antikampaň
Foto: TASR
Popis: Na snímke poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová
reklama

„Vraj som nebezpečná kandidátka do EP spolu s ľuďmi ako Uhrík a Mazurek. Len preto, že som si dovolila navrhnúť dobrovoľné bezplatné sterilizácie pre všetkých (vrátane mužov) po štyroch deťoch,“ píše na facebooku.

„Má to byť opatrenie, ktoré možno – dobrovoľne a bezplatne využijú ľudia, ktorí nemajú peniaze na antikoncepciu a nechcú rodiť deti do chudoby, kde sa o ne nevedia postarať,“ objasňuje.

Dodáva, že inštitút sa tak tendenčne a účelovo nechal „zapredať k takejto diskreditačnej kampani“.

„Kto ma pozná, vie, že dennodenne bojujem za práva rôznych menšín: predkladala som návrh na registrované partnerstvá, bojujem za práva ľudí so zdravotným postihnutím, mám vlastné OZ Dajme radu, v ktorom pomáhame rodinám s nevyliečiteľne chorými deťmi a s operáciami v zahraničí,“ vymenúva svoje aktivity, pričom zdôrazňuje, že sa nikdy nebránila konštruktívnej kritike, ale toto je podľa nej naozaj nechutná účelová antikampaň.

„Nemám slov,“ konštatuje v statuse na záver.

Inštitút vo svojej kampani zahrnul medzi poslancov, ktorým sa majú voliči vyhnúť, aj Jána Figeľa, bývalého eurokomisára, ktorý je pre nich neprijateľný, lebo „´kúpil´ štvorizbový byt v Bratislave s rozlohou 150 m2 za 1800 eur a zaútočil na veľvyslancov krajín EÚ, ktorí podporili Dúhový pochod“.

Na "čiernom" zozname je aj europoslanec Branislav Škripek za to, že sa snaží zabrániť, "aby boli presadzované často šialené liberálne nápady často propotratových, genderových a LGBT aktivistov".

Na stránke inštitútu, ktorý je postupne dopĺňaný a aktualizovaný, sa už objavil Martin Beluský z ĽSNS za svoj výrok o tzv. Istanbulskom dohovore.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…