Nicholsonová píše Mikloškovi: Poznám dieťa zo skúmavky a nie, nemá tykadlá. Má pre neho aj jednu dobrú radu

16. 12. 2015 14:48

Šokujúci návrh, s ktorými prišla trojica poslancov Štefan Kuffa, Marián Kvasnička (obaja nezaradení) a Jozef Mikloško (KDH), vyvolal poriadnu vlnu rozhorčenia. Okrem zákazu interrupcie chceli zakázať aj možnosť umelého oplodnenia a „rebelujúce“ ženy trestať väzením. Z opozičných hlasov sa ozvala aj liberálka Lucia Nicholsnová (SaS), ktorá napísala Mikloškovi list. Čo mu odkazuje a odporúča?

Nicholsonová píše Mikloškovi: Poznám dieťa zo skúmavky a nie, nemá tykadlá. Má pre neho aj jednu dobrú radu
Foto: SITA
Popis: Lucia Nicholsonová, poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita
reklama

Poslankyňa Nicholsonová sedí v ľudskoprávnom výbore, rovnako ako Mikloško. Preto ju jeho nápady o to viac zarazili. List sa mu podľa svojich slov rozhodla na svojom blogu adresovať preto, že v parlamente v rozprave k návrhu zákona nevystúpila z prozaického dôvodu. „Nevystúpila som nie preto, že by som k predmetnému návrhu nemala čo povedať, ale preto, že som vám nechcela pridávať na vážnosti. Ani vám, ani vášmu inkvizičnému návrhu,“ šplechla mu do očí.

Nabudúce sa má rozhodnúť pre iný výbor

Ľudskoprávny výbor by sa mal zaoberať ľudskými právami, podľa liberálky sa preto predpokladá, že tí poslanci, ktorí v ňom sedia, budú mať blízko k ľudským právam a budú ich ochraňovať, a nie chcieť  ich „istým ľudským druhom odnímať“.

Mikloškovi dáva do pozornosti jednu svoju priateľku, ktorá priviedla na svet „dieťa zo skúmavky“. No toto dieťa, chlapec, je úplne rovnaký ako všetci ostatní. „Neuveríte, ale je mimoriadne nadaný, pekne spieva a nemá tykadlá,“ odkazuje kádehákovi. Je preto pre ňu absurdné predstaviť si, že by jeho matka mala skončiť za mrežami, pretože jej syn je pre ňu darom a možno raz urobí aj niečo prevratné. Mikloška sa pýta aj to, o koľko je prirodzenejšie napríklad voperovanie  kardiostimulátora alebo umelého kĺbu. „Viete, koľkí behajú po svete len vďaka pokroku modernej medicíny s kardiostimulátorom alebo s umelým kĺbom? A viete koľkí z nich ľúbia svoje vnúčatá, možno aj zo skúmavky?“ odkazuje mu.

Hoci sa Mikloško znovu dostal na kandidátnu listinu KDH, liberálka mu odporúča, aby v prípade obhajoby mandátu skúsil po marcových parlamentných voľbách zvážiť výber iného výboru, nie takého, ktorý má byť gestorom dodržiavania ľudských práv pre každého v tejto krajine.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rat
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…