Nicholsonová päť dní po pôrode v parlamente. S Dankom som sa ocitla za zatvorenými dverami. Videla som, čoho je schopný, hovorí pre PL.sk

7.9.2016 9:09

ROZHOVOR Neuveriteľné! Minulý týždeň pôrod a včera už parlament. Lucia Nicholsonová opäť raz prekvapila a len päť dní po tom, ako porodila malého Kubka, už prekročila prah národnej rady. Dokonca plne rozhodnutá ako podpredsedníčka parlamentu viesť druhú časť prvého dňa septembrovej schôdze. Nechýbali ani jej najdrahší, ktorí zatiaľ nekonvenčnú maminu čakali v aute. Pre ParlamentnéListy.sk prezradila, prečo sa rozhodla tak nečakane skombinovať „materskú“ s parlamentným životom a kde na to tak krátko po pôrode vzala energiu. A, samozrejme, nechýbalo aj niekoľko poriadne ostrých poznámok na adresu predsedu parlamentu Andreja Danka.

Nicholsonová päť  dní po pôrode v parlamente. S Dankom som sa ocitla za zatvorenými dverami. Videla som, čoho je schopný, hovorí pre PL.sk
Foto: pk
Popis: Lucia Nicholsonová.

Kde ste vzali energiu, prekročiť prah parlamentu len pár dní po pôrode?

Je to energia, ktorá vychádza z toho, že mi cez víkend napísalo tisíce žien, a tak trochu ma vyzvali, aby som ich zastupovala, pretože čelia podobnej situácii, keď porodili dieťa a sú perzekvované, či skôr šikanované, zo strany svojich zamestnávateľov. Aspoň symbolicky chcem dopomôcť k tomu, aby sa toto zmýšľanie zmenilo. Žijeme v 21. storočí a dnes už neplatí, že žena môže byť len krásna a reprezentatívna alebo byť len doma v kuchyni. Skrátka ženy bežne rodia deti a pracujú, akurát, že niektorí ľudia to ešte nepochopili. A čo ma najviac mrzí, že to nepochopilo mužské vedenie parlamentu.

Zrejme narážate aj na predsedu parlamentu pána Danka?

Tam sú takí viacerí.

Lucia Nicholsonová s manželom pred bránami parlamentu. Zdroj: pk

Plánujete dnes (rozhovor bol zhotovený 6. 9. pred druhou hodinou poobede, pozn. red.) v parlamente aj vystúpiť?

Nebudem vystupovať, ale budem viesť schôdzu, pretože mi naplánovali takúto službu. Takže povediem schôdzu od osemnástej do devätnástej.

Aj sa počas schôdze vyjadríte na adresu pána Danka?

Nie, je to pod moju úroveň, nebudem sa k nemu vyjadrovať.

Malý Kubko sa narodil na Deň Ústavy SR. Poslankyňa ho už stihla aj mediálne pokrstiť“ pred objektívmi novinárov. Zdroj: pk

Malý Kubko sa narodil na Deň ústavy, tomu sa hovorí fajn načasovanie...

Je to krásny dátum bez ohľadu na tú „ústavu“. Podľa mňa to je veľmi pekný dátum a som strašne rada, že sa to na prvého deviaty takto podarilo.

Čo hovoríte na snahu pána Danka prezentovať sa ako gentleman a vniesť do parlamentu slušnosť či určitú úroveň?

Pán Danko robí len divadlo pred kamerami a od gentlemana má strašne ďaleko. Verte mi, že viem, čo hovorím, pretože som sa s ním ocitla aj za zatvorenými dverami a videla som, čoho je schopný.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk

Ďalšie články z rubriky

Iniciatíva Za slušné Slovensko klame, tvrdí Matovič

19:33 Iniciatíva Za slušné Slovensko klame, tvrdí Matovič

Záujem o zvolanie verejného zhromaždenia v súvislosti s 30. výročím Nežnej revolúcie prejavili okrem…