Nicholsonová neuviedla v majetkovom priznaní dom. Chcela by som zatajiť chalupu, ktorou sa doslova chválim? Pýta sa

26. 7. 2018 11:30

Po informáciách o pochybení v majetkovom priznaní Veroniky Remišovej vyšli najavo nové odhalenia. Týkajú sa podpredsedníčky parlamentu za SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej.

Nicholsonová neuviedla v majetkovom priznaní dom. Chcela by som zatajiť chalupu, ktorou sa doslova chválim? Pýta sa
Foto: TASR
Popis: Lucia Nicholsonová
reklama

Podľa článku na portáli cas.sk si do minuloročného majetkového priznania poslankyňa nenapísala rodinný dom v Banskej Štiavnici. Kúpila ho pred niekoľkými rokmi a rada sa ním prezentuje na sociálnej sieti.

Priznať ho mala iba k vlastníctvu zastavaných pozemkov, samotná stavba tam ale chýba. A to napriek tomu, že je dohľadateľná cez list vlastníctva.

Podľa poslankyne, ktorá sa denníku vyjadrila, ide o nešťastné nedorozumenie. „Ja sa priznávam na každom kroku k tej chalupe. Každý vie, že ju mám, takže to nijakým spôsobom nebol zámer. Platím za to dane, nemala som prečo to zatajovať, ale stalo sa. Toto je naozaj len chyba. Nie je to v majetkovom priznaní, ale nie preto, že by som to chcela zatajiť, ale preto, že sa na to zabudlo,“ uviedla liberálka.

Následne mala Nicholsonová požiadať parlamentný výbor, aby si majetkové priznanie mohla doplniť. Momentálne je dom riadne zapísaný v priznaní, no Nicholsonová sa nevyhne preverovaniu. „Aj týmto prípadom, ktorý sa rovnako javí ako porušenie zákona, sa bude zaoberať výbor Národnej rady SR,“ uviedol hovorca strany Smer Ján Mažgút.

Nicholsonová: Je to iba naháňanie senzácie

K celej veci sa vyjadrila samotná Nicholsonová. Podľa nej išlo iba o naháňanie senzácie, lebo je nezmysel, aby chcela zatajiť chalupu, s ktorou sa chváli na sociálnej sieti a bola o nej nakrútená relácia. Ako píše vo facebookovom statuse, urobila chybu. „V majetkovom priznaní som uviedla číslo listu vlastníctva, na ktorej je chalupa, vypísala som okolité parcely, ktoré k domu patria – zastavané plochy a nádvoria, parcelu s chalupou som opomenula,“ vysvetlila poslankyňa.

Ako uvádza pod svojím statusom, je  ochotná za túto chybu niesť následky.

Remišová: Neskolaudovanú nehnuteľnosť priznávať nemusím

Začiatkom týždňa riešila podobnú situáciu aj poslankyňa za hnutie OĽaNO Veronika Remišová. Tá si do priznania nezapísala chatu, ktorá ešte nie je skolaudovaná. Na to Remišová argumentovala, že nehnuteľnosť podobného charakteru podľa podmienok priznávať nemusí.

„Podľa súčasného formulára majetkových priznaní má poslanec napísať do majetkového priznania aj rozostavané stavby, ak sú zapísané v katastri nehnuteľností, čo naša chata nie je,“ uviedla poslankyňa. Napriek tomu sa bude jej chatou zaoberať výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.

V prípade, že sa zistí porušenie zákona, hrozí obom zákonodarkyniam pokuta v sume troch mesačných platov, čo je okolo 6000 eur. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nevický: Podpora podnikateľov od štátu je pomalá a nedostačujúca

13:50 Nevický: Podpora podnikateľov od štátu je pomalá a nedostačujúca

Prišiel na psa mráz a aj na naše slová o neadekvátnom, skokovom navyšovaní minimálnej mzdy v minulos…