Neziskovka chce začať vyšetrovanie amerických demokratov. Mali sa spolčiť s Ukrajinou a hľadať špinu na Trumpa

12.8.2017 20:11

Americká nezisková organizácia FACT tvrdí, že demokrati kontaktovali pred voľbami ukrajinskú vládu a snažili sa získať nejakú „špinu na Donalda Trumpa“. Informuje o tom server The Hill. Nezisková organizácia FACT – The Foundation for Accountability & Civic Trust, čiže Nadácia pre zodpovednosť a občiansku dôveru, sa rozhodla dbať na transparentné a etické správanie sa politikov. Práve preto upozornila na údajné rokovania demokratov.

Neziskovka chce začať vyšetrovanie amerických demokratov. Mali sa spolčiť s Ukrajinou a hľadať špinu na Trumpa
Foto: SITA
Popis: Biely dom, sídlo a pracovisko prezidenta Spojených štátov amerických, Washington D.C.
Nezisková organizácia FACT tvrdí, že americkí demokrati porušili zákony USA, keď sa cez prostredníka snažili od ukrajinskej vlády získať nejaké očierňujúce materiály na Donalda Trumpa, a to cez lobistku ukrajinského pôvodu Alexandru Chalupovú. Mala od ukrajinských politikov získať informácie o bývalom šéfovi kampane prezidenta Trumpa Paulovi Manafortovi.
 
FACT pripomína, že volebný zákon niečo také nedovoľuje, a chce sa obrátiť na federálnu volebnú komisiu. Sťažnosť má byť založená na zisteniach servera Politico, ktorý priniesol informácie o tom, že Chalupová sa stretla s poprednými predstaviteľmi ukrajinského veľvyslanectva vo Washingtone, aby ich požiadala o kompromitujúce informácie na Donalda Trumpa, resp. Paula Manaforta. Lobistka na to využila sieť kontaktov na politikov, novinárov či súkromného vyšetrovateľa na americkej i ukrajinskej strane.
 
Demokrati sa bránia, že či už sa pani Chalupová niečoho dopustila, alebo nedopustila, ide o nezávislú osobu, ktorá pre demokratov oficiálne nepracuje. „Biely dom presadzuje tento príbeh, aby odvrátil pozornosť od snáh tímu Donalda Trumpa spolupracovať s nepriateľskou zahraničnou vládou, aby zasahovala do našich volieb,“ uviedla Adrienne Watsonová, tlačová hovorkyňa Demokratického národného kongresu.
 
The Hill pripomína, že Trumpov volebný tím je vyšetrovaný pre údajné kontakty s Ruskom. V celej kauze mohol hrať úlohu aj Donald Trump mladší alebo Trumpov zať Jared Kushner.
 
Celý článok v angličtine nájdete TU.
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Mediálna bublina, rinčanie zbraní, dobrý krok. Pýtali sme sa politikov na stretnutie Trumpa a Putina. Toto nám povedali Jarjabek, Galko, Paška, Uhrík alebo Krajniak

0:01 Mediálna bublina, rinčanie zbraní, dobrý krok. Pýtali sme sa politikov na stretnutie Trumpa a Putina. Toto nám povedali Jarjabek, Galko, Paška, Uhrík alebo Krajniak

Stretnutie prezidentov Donalda Trumpa a Vladimira Putina sledoval celý svet a slovenskí politici neb…