Neviditeľná ruka satana. To je Saudská Arábia. Nezastavia ju ani rakety s jadrovými hlavicami

2. 10. 2015 12:59

Teroristická organizácia Islamský štát vydesila svet. Ten tak pozabudol na rovnako nebezpečnú blízkovýchodnú monarchiu Saudskú Arábiu. Britský denník The Independent ju hodnotí ako zlovoľný, neľútostný a mocný štát, ktorý sa nebráni podobným praktikám. Nadôvažok monarchia začala predsedať ľudskoprávnej sekcii OSN práve v čase, keď maloletého chlapca odsúdili za protivládne protesty na trest smrti ukrižovaním.

Neviditeľná ruka satana. To je Saudská Arábia. Nezastavia ju ani rakety s jadrovými hlavicami
Foto: SITA
Popis: Ilustračná fotografia

Autorka Yasmin Alibhai-Brownová poukazuje vo svojom komentári ako monarchia šíri svoju chorobnú formu islamu. Podnecuje aj finančne podporuje nenávisť a drtí prejavy slobody. Predstavitelia západných krajín však skláňajú hlavu a tolerujú toto besnenie.

Saudská Arábia popravuje každé dva dni jednu osobu. Zatknutý mladík, iba sedemnásťročný Ali Mohammed Baqir al-Nimr, má byť čoskoro popravený za účasť na prodemokratických protestoch počas arabskej jari.

Ďalším odsúdeným je Rajf Badáví. Ten sa odvážil na svojom blogu vyzvať saudskoarabský ľud k demokracii. Za to mu súd naparil desať rokov väzenia a tisíc rán bičom.Len minulý týždeň ohromila svet správa o hromadnej smrti skoro tisícovky moslimov v Mekke, ktorí boli ušliapaní. Spočiatku vláda tvrdila, že to bola „božia vôľa“, aby neskôr obvinili mŕtvych, že si za to môžu sami. Podľa dohôd má byť pritom počet pútnikov regulovaný práve pre bezpečnosť. To by ale predstavovalo výrazné straty v biznise.

Islambiznis

Starobilá Mekka bola pritom ešte pred niekoľkými rokmi len duchovným miestom pre veriacich. Saudovia však pomocou buldozérov zničili väčšinu historických miest a sväté mesto prestavali na blízkovýchodné Las Vegas. Stoja tu hotely, mrakodrapy a obrovské nákupné centrá. Teda miesta konzumu na štýl západnej civilizácie.

Komentátorka tiež pripomína, ako sa saudský vplyv šíri po svete. Pripomenula vyhlásenie kráľa Salmána, ktorý ponúkol vybudovanie dvoch stovák mešít v Nemecku a neponúkol nič na zabezpečenie základných potrieb utečencov. Informácia vyšla v Libanonskom denníku, ale po niekoľkých dňoch túto informáciu saudskoarabská vláda dementovala.

Autorka tiež spomína ako zosnulý francúzsky neokonzervatívec Laurent Murawiec napísal v roku 2002: „Saudovia sú aktívni na všetkých úrovniach teroristického reťazca, od plánovačov po finančníkov, od kádrov po pešiakov, od ideológov po roztlieskavačov.“

Ako podotkla, Murawiecova politika bola zlá, ale jeho poznámka sadla. Väčšina zabijakov z 11. septembra 2001 boli práve Saudovia a poukazuje aj na hierarchiu v teroristickej sieti al-Káida.

Prehnití politici

Podľa komentára v The Independent, 14 rokov od septembra 2001 sú Saudovia stále agresívnejší. Stále viac financujú islamistické organizácie a operácie, podporujú učenie, ktoré udržiava ženy a deti v porobe, a odsudzujú liberálne hodnoty a všetko, čo je spojené s demokraciou. Za úplného mlčania Západu bombardujú Jemen, kde už zabili tisíce civilistov.

„Čo robí naša vládnuca elita, aby zastavila neviditeľnú ruku tohto satana? Ani ťuk,“ píše a upozorňuje, že len niektorí autori sa pokúsili prelomiť toto sprisahanie. Craig Unger v knihe Rod Bushovcov, rod Saudov, ktorá vyšla v roku 2004, poukázal, že neexistujú akékoľvek pochybnosti o tom, že Saudská Arábia je nervovým centrom medzinárodného terorizmu.

„Tohto nepriateľa nezastrašia ani nezastavia rakety s jadrovými hlavicami. Naši vodcovia vedia, čo sa deje. A čo robia? Zamerali sa na pešiakov,“ píše Alibha-Brownová. „Program Vládnej prevencie ukladá pedagógom, aby sledovali mladých ´radikálov´ a potláčali ich v zárodku. Doteraz boli odovzdané na ´preprogramovanie´ štyri tisícky mladých britských moslimov,“ opisuje stav v Británii a poukazuje na paranoju v spoločnosti, keď študenta Staffordskej univerzity Mohammeda Umar Faruka minulý týždeň polícia zaistila a obvinila z terorizmu, pretože v knižnici čítal knihu s názvom Štúdia o terorizme.

„Naši lídri však nebudú čeliť Saudskej Arábii, zdroju islamistického vymývania mozgov. Neurobia to pre ropu a zisky z predaja zbraní. Politickí zbabelci a nemorálni kšeftári sú skutočnou hrozbou pre našu národnú bezpečnosť,“ uzatvára krutou pravdou komentátorka.

Originálny text v angličtine si môžete prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mrk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Smer chce vyhrať. Víťazstvo kotlebovcov by bola potupa, odkazuje Fico

21:58 Smer chce vyhrať. Víťazstvo kotlebovcov by bola potupa, odkazuje Fico

Pre demokratickú opozíciu bude veľkou potupou, ak ju v tohtoročných parlamentných voľbách predbehne …