Nevídané! Danko chcel mať prejav na slávnostiach na Devíne. Tvrdí, že o to nemali záujem

5.7.2017 20:40

Predsedovi Národnej rady SR Andrejovi Dankovi (SNS) neumožnili dnes s prejavom vystúpiť na cyrilometodských slávnostiach na Devíne, na ktorých sa zúčastnil premiér Robert Fico (Smer-SD). Tvrdí to Zuzana Čižmáriková, šéfka komunikácie parlamentu s tým, že o to mal záujem.

Nevídané! Danko chcel mať prejav na slávnostiach na Devíne. Tvrdí, že o to nemali záujem
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko

„Predseda parlamentu však z protokolu Úradu vlády SR dostal odpoveď, že jeho prejav nie je na oslavách žiaduci, a preto sa osláv nezúčastnil,“ vysvetlila Čižmáriková.

Danko svoj prejav zverejnil na svojom profile aj na profile SNS na Facebooku. „Napriek tomu, že išlo o akciu Úradu vlády SR, je mu osobne ľúto, že tak významného podujatia sa nemohol aktívne zúčastniť,“ dodala Čižmáriková.

Fico dnes na hrade Devín kritizoval prezidenta SR Andreja Kisku z neúčasti na slávnostiach. Ten mu na to v reakcii odpovedal, že sa zúčastnil viacero osláv štátnych sviatkov, kde premiéra Fica nevidel. „Ale nikdy by prezidenta nenapadlo o tom verejne hovoriť. A už vôbec nie, ak by mal premiér manželku vo vysokom štádiu tehotenstva,“ dodal Kiskov hovorca Roman Krpelan. Fico o Dankovi na slávnostiach nehovoril.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Je to formálne a politicky motivované. Zbytočný krok. Z jeho strany došlo k porušeniu zákona. Časť Kiskovho spisu posiela výbor NR SR na rezort financií

15:10 Je to formálne a politicky motivované. Zbytočný krok. Z jeho strany došlo k porušeniu zákona. Časť Kiskovho spisu posiela výbor NR SR na rezort financií

Časť spisu prezidenta Andreja Kisku o financovaní jeho predvolebnej kampane posiela Výbor Národnej r…