Nevedia sa dohodnúť, kto bude vládnuť. A kladú si jednu podmienku za druhou....

12. 3. 2016 11:44

Peter Schutz si vo svojom komentári v denníku SME zobral na mušku politikov, ktorí sa po voľbách stále nevedia dohodnúť, kto bude vládnuť. Naťahuje sa Bugár so Sulíkom, Matovič s Ficom a do toho všetkého si Boris Kollár kladie jednu podmienku za druhou.

Nevedia sa dohodnúť, kto bude vládnuť. A kladú si  jednu podmienku za druhou....
Foto: SITA
Popis: Volebná miestnosť.
reklama

Komentár dostal výstižný názov Kakofónia zlepenca. Schutz začína zostra, lebo Sulíkove snahy o koalíciu nazýva „rozladeným zborom diletantov.“ Hovorí, že stranám, ktoré sa prekrikujú, chýba to najpodstatnejšie, správna komunikácia.

Matovič podozrieva Bugára, že chce prebehnúť k Ficovi. Béla Bugár zas nechce ustúpiť a podpísať koaličnú zmluvu so Sulíkom a teda prilieva olej do ohňa Matovičovho podozrenia.

Na adresu Borisa Kollára sa Schutz vyjadril: „Čo sa týka Kollára, ten pre babylonskú koalíciu – ktorú údajne aj on veľmi chce – môže urobiť iba jedinú cennú službu: mlčať." Kollár vraj nie je jediný, kto chce za ministra vnútra Daniela Lipšica, nekompromisne na tom trvať je však podľa komentátora amaterizmus. Schutz si myslí, že SNS Lipšica ako ministra nebude chcieť.

Sulík vraj naznačuje, že na post ministra by sa hodil niekto nezávislý. „To je čo za figúra?“ pýta sa Schutz a dodáva, že „médiá budú o chvíľu plné Lajčáka“ a na post má možno vážny zálusk niekto z politických strán.

Na záver komentátor zdôraznil, že všetko, čo spomenul, neznamená, že Fico je lepšia možnosť. „Či s Mostom a Sieťou, či s Kollárom a Sieťou – aj to je v balíku – či dokonca bez Fica (Kaliňák? Lajčák?) je horšia.“

Blog Petra Schutza.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Šeliga žiada Čižnára, nech preverí stíhanie Jankovskej. Prečo by nemala byť stíhaná ako verejný činiteľ? pýta sa

12:34 VIDEO Šeliga žiada Čižnára, nech preverí stíhanie Jankovskej. Prečo by nemala byť stíhaná ako verejný činiteľ? pýta sa

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) podáva podnet generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čiž…