Neuveriteľný triumf špinavých praktík. Kto takto píše o predaji PKO?

12. 12. 2015 8:00

PKO je predané a reakcie verejnosti na seba nenechali dlho čakať. Podľa komentátora denníka SME Máriusa Kopcsaya je predaj bratislavského Parku kultúry a oddychu dôkazom, že na Slovensku sa dá kúpiť všetko.

Neuveriteľný triumf špinavých praktík. Kto takto píše o predaji PKO?
Foto: SITA
Popis: Planetárium v tvare dunajskej kvapky či mediotéka by mohli v budúcnosti nahradiť Park kultúry a oddychu (PKO) v Bratislave
reklama

Argumenty, že budova je škaredá, stará, komunistická, nie sú podľa Kopcsaya dostatočné, lebo budova PKO patrí k popredným architektonickým dielam modernej slovenskej architektúry. „Jej zánikom sa stráca kus Bratislavy, ale aj kus ilúzií a viery, že verejný záujem môže zvíťaziť,“ píše komentátor na webovom portáli denníka SME.

Planetárium, ktoré má vzniknúť na mieste terajšieho PKO, je podľa Kopcsaya iba slabá náplasť, ktorá sa nesie v duchu hesla „pozerajte sa na tie svoje hviezdy, nech my môžeme piť päťhviezdičkový koňak“. Odstránením PKO odstránili skupiny okolo J&T prekážku, ktorá im stála v ceste pri zmene nábrežia a devastácii mesta.

Verejný záujem nikde

Kopcsay píše aj o tom, že najväčšou prehrou v prípade predaja PKO je, ako píše, „výprask verejného záujmu“. Prirovnáva celú situáciu k 90. rokom, keď sa Bratislava „tvárila ako oáza vyššej politickej kultúry“. Podľa Kopcsaya však slovenská metropola nikdy takouto oázou nebola a nie je ani v súčasnosti. Predaj PKO označuje komentátor denníka SME ako „neuveriteľný triumf špinavých praktík“.

Celý komentár si môžete prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…