Neuveriteľné čísla. Len cez Stredozemné more prišlo do Európy viac ako štvrť milióna utečencov. Od januára

10. 8. 2016 7:00

Viac ako 260.000 migrantov a utečencov sa od začiatku tohto roka doplavilo cez Stredozemné more do Európy, zatiaľ čo ďalších vyše 3100 prišlo počas tejto cesty o život. Oznámila to dnes Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM).

Neuveriteľné čísla. Len cez Stredozemné more prišlo do Európy viac ako štvrť milióna utečencov. Od januára
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Záchrana migrantov v Stredozemnom mori
reklama

IOM celkovo zaevidovala 263.636 migrantov, ktorí dorazili do Európy medzi 1. januárom a 7. augustom 2016. Z toho 160.888 prišlo do Grécka a 100.244 do Talianska.

Organizácia okrem toho zaznamenala 3176 ľudí, ktorí počas plavby cez Stredozemné more preukázateľne zahynuli alebo zostali nezvestní, informuje agentúra AP.

Najviac obetí, viac ako 2700, IOM eviduje na nebezpečnej morskej ceste medzi Líbyou a Talianskom. Tá je v posledných mesiacoch - po uzavretí balkánskej trasy z Turecka - hlavnou trasou pre migrantov, ktorí sa snažia dostať do Európy cez Stredozemné more.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

21:10 Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

Podpredsedníčka ľudskoprávneho výboru parlamentu Vladimíra Marcinková (Za ľudí) by nebola rada, ak b…