Neustáva to... V Grécku cez víkend značne stúpol prílev migrantov

21. 8. 2017 19:45

Približne 630 nových migrantov zaregistrovali cez víkend na gréckych ostrovoch vo východnej časti Egejského mora, čo predstavuje výrazný nárast oproti uplynulým mesiacom, keď prichádzalo v priemere zhruba 70 osôb denne. Oznámilo to dnes grécke ministerstvo pre migráciu, ktorého vyhlásenie priniesla agentúra DPA.

Neustáva to... V Grécku cez víkend značne stúpol prílev migrantov
Foto: SITA
Popis: Utečenci vykonávajú hygienu v tábore Idomeni na severe Grécka
reklama

V priebehu dneška sa podľa gréckych médií doplavilo na ostrovy Samos a Chios ďalších 250 migrantov. Ministerstvo pre migráciu uviedlo, že na gréckych ostrovoch sa nachádza celkovo 14 200 takýchto osôb, pričom ide o takmer dvojnásobok tamojších kapacít.

Migrácia do Grécka pokračuje aj na pozemných trasách. Podľa údajov DPA prevzatých z gréckej tlačovej agentúry ANA-MPA zadržali cez víkend na grécko-tureckej hranici 54 utečencov. Takmer polovicu z nich tvoria maloleté osoby a za každého dostali prevádzači 2 000 eur.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) dnes uviedla, že od začiatku tohto roka približne 6 150 migrantov opustilo Grécko, aby sa dobrovoľne vrátili do svojich domovských krajín.

V rámci príslušného programu ponúka IOM migrantom možnosť návratu pod ochranou bezpečnostných orgánov. Ešte pred vycestovaním dostanú podporu vo výške 500 - 1 500 eur, aby mohli vo svojich krajinách začať nový život.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…