Netypické Vianoce. Niektorí politici majú sviatky iné: Hrnko najsmutnejšie, Kollár rieši z Thajska zdravotníctvo, Ghannamová obmäkčuje medovníkmi

24. 12. 2019 11:00

Klasické Vianoce – ryba, stromček, rodina. To je najčastejšia odpoveď politikov na otázku, ako strávia tohtoročné vianočné sviatky. Je tu však aj pár výnimiek. Boris Kollár odišiel do teplého Thajska, Anton Hrnko zažije svoje najsmutnejšie Vianoce, keď prišiel v marci o najbližších príbuzných pri havárii lietadla. Politička Anna Ghannamová zas verí, že medovníkmi zapôsobí na tvrdé srdce starostky, ktorá ignoruje práva seniorov.

Netypické Vianoce. Niektorí politici majú sviatky iné: Hrnko najsmutnejšie, Kollár rieši z Thajska zdravotníctvo, Ghannamová obmäkčuje medovníkmi
Foto: TASR/ Ivona Orešková/PL.sk
Popis: Na kombosnímke zľava Boris Kollár, Anna Ghannamová a Anton Hrnko
reklama

Atypické Vianoce absolvuje každý rok Boris Kollár, predseda Sme rodina. Vzhľadom na počet jeho detí – má ich desať s deviatimi ženami – zvykne občas absolvovať niekoľko večerí na Štedrý deň naraz, tento rok to však neplatí. Politik si zbalil kufre a so širokou rodinou sa opaľuje v Thajsku, kde ho aj ParlamentnéListy.sk zastihli.

„Som v Thajsku s mamou, bratom, s mojimi krstnými deťmi, neterami, mám tu aj Barboru (matka jeho syna Artura, špekuluje sa o jej ďalšom tehotenstve – pozn. PL:sk) a Artura,” oznámil nám Kollár telefonicky.

Mgr. Boris Kollár

  • SME RODINA - Boris Kollár
  • predseda Národnej rady

Aj napriek vianočnej atmosfére sa politik zaoberá aj tým, čo podľa neho treba riešiť v roku 2020.

„Rozčuľuje ma slovenské zdravotníctvo. Som presvedčený, že peňazí nie je málo, je ich dosť, len tečú nesprávnymi smermi, a treba to riešiť,” vyhlásil Kollár pre ParlamentnéListy.sk.

Najťažšie Vianoce zažíva tento rok poslanec SNS Anton Hrnko. Na palube lietadla Ethiopian Airlines Boeing 737 Max, ktoré sa zrútilo začiatkom roka počas letu z Etiópie do Kene, mal celú rodinu. Politik prišiel v sekundách o manželku Blanku, syna Martina a dcéru Michalu.

„Ako sa dá ďalej žiť?” pýtal sa politik po tragédii. Aj niekoľko mesiacov po nej je bolesť neznesiteľná.

„Čo chcete počuť? Je to stručné – Vianoce strávim so svokrom,” povedal Hrnko pre ParlamentnéListy.sk.

Podpredsedníčka Dobrej voľby Anna Ghannamová plánuje rozniesť medovníky aj po niekoľkých domovoch seniorov Zdroj: PL.sk

Podpredsedníčka Dobrej voľby Anna Ghannamová strávi Vianoce trochu inak, ako plánovala. Pôvodne chcela sviatky zažívať len v kruhu rodiny, na návšteve u svojej mamy, ale situácia sa vyvinula inak.

„Napiekla som medovníky,” uviedla Ghannamová pre ParlamentnéListy.sk. Na tom by ešte nebolo nič, ale ona ich plánuje rozniesť aj po niekoľkých domovoch seniorov a špeciálne veľké medovníkové srdce upiekla pre starostku obce, ktorá ignoruje potreby seniorov a dokonca im vypla elektrinu.

„Verím, že tak ako to medovníkové srdce zmäkne, zmäkne aj srdce starostky,” praje si Ghannamová, ktorá je zároveň predsedníčkou Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb a dlhodobo sa angažuje aj v osvete, napríklad v tom, že odkázaný občan u neverejného poskytovateľa má nárok na rovnaký podiel na rovnocenné financovanie zo samosprávy ako klient u neverejného poskytovateľa.

Autor: Lucia Balichová

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO  Vláda chce vytvoriť podmienky, ktoré zahraničných investorov udržia aj prilákajú, ubezpečil premiér v PSA

20:10 VIDEO Vláda chce vytvoriť podmienky, ktoré zahraničných investorov udržia aj prilákajú, ubezpečil premiér v PSA

Vláda SR chce vytvoriť podmienky, ktoré pomôžu zahraničné investície na Slovensku v nasledujúcom obd…