Neskutočné. Lipšic sa vrátil z policajného výsluchu. Čítajte, čo sa dialo

2. 8. 2016 20:48

Poslanca Daniela Lipšica predvolali na inšpekciu ministerstva vnútra, kde vypovedal vo veci „nášho človeka“, teda kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka. A takéto sú podrobnosti.

Neskutočné. Lipšic sa vrátil z policajného výsluchu. Čítajte, čo sa dialo
Foto: SITA
Popis: Daniel Lipšic a Igor Matovič

„Takmer celý výsluch sa viedol spôsobom, aby som prezradil zdroj svojich informácií - teda odkiaľ som mal úradný záznam, ktorý som v júni zverejnil v parlamente,“ približuje poslanec OĽaNO-NOVA Daniel Lipšic a dodáva, že „znovu nepreverujú ´nášho človeka´ a jeho kamarátov policajných funkcionárov, ale to, ako unikol z polície úradný záznam o podozrení z trestnej činnosti. Aby mohli byť čestní policajti postihovaní a šikanovaní.“

Lipšic sa domnieva, že základný plán tejto skorumpovanej partie, ako ju on sám nazýva, je, aby v celej kauze Bašternák-Kaliňák-Fico-Počiatek boli nakoniec postihnutí len poslanecký asistent Filip Rybanič, ktorý nahliadol na účty ministra vnútra Roberta Kaliňáka a exministra financií Jána Počiatka, a, samozrejme, čestní policajti, ktorí sa nedali "našim človekom" ovplyvniť. „Teda len tí, ktorí mali odvahu odkryť o tomto perfídnom spojení ďalšie informácie,“ dodáva.

Zdroj: Facebook/Daniel Lipšic

„Zlepenec oligarchov drží spolu už iba strach. Strach z toho, že keď padnú, tak mnohí z nich budú čeliť trestnému stíhaniu,“ píše a ďalej vysvetľuje, že preto sa tak zúfalo snažia odrovnať čestných policajtov, vyšetrovateľov a prokurátorov. „Ich obrovský strach a pomstychtivosť sú však predzvesťou ich konca - skapínajúci kôň najviac kope,“ tvrdí.

Poslancov príspevok na sociálnej sieti zaznamenal počas pár hodín viac ako 165 zdieľaní a reagovalo naň viac ako 1200 ľudí.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Danko nekompromisne o Čaputovej: Tieto veci mi na prezidentke prekážajú

0:05 Danko nekompromisne o Čaputovej: Tieto veci mi na prezidentke prekážajú

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) neurobil nič pre to, aby mali dôchodc…