Neprídeme za tebou, Donald. Budú Trumpa zbožňované športové idoly ignorovať?

13. 11. 2016 7:45

Počas prezidentovania Baracka Obamu chodili dekorovaní športovci do Bieleho domu často a radi. Aj samotný Obama sa netajil svojím pozitívnym vzťahom k športu. S nástupom výstredného miliardára do úradu však môže prísť k ochladeniu vzťahov.

Neprídeme za tebou, Donald. Budú Trumpa zbožňované športové idoly ignorovať?
Foto: Facebook, PBA and NBA World
Popis: Americká hlava štátu tradične pozýva do Bieleho domu víťazné tímy zámorských profilíg

Symbolický deň? Barack Obama by sa mal dnes po prvýkrát stretnúť so svojím nástupcom v Bielom dome, republikánom Donaldom Trumpom.

Okrem toho privíta vo štvrtok dosluhujúca hlava štátu aj víťazov vlaňajšieho ročníka basketbalovej profiligy NBA – tím Cleveland Cavaliers na čele s hviezdnym LeBronom Jamesom.

Nie sú to však len najjagavejšie hviezdy basketbalových paluboviek, ale aj víťazi bejzbalovej MLB, hokejovej NHL či futbalovej MLS. O víťazoch Superbowlu (americký futbal) ani nehovoriac.  

Stretnutia sa takmer výlučne nesú v uvoľnenej atmosfére a dobrej nálade. Býva zvykom, že víťazný tím podaruje prezidentskému hostiteľovi originálny dres s jeho menom a číslom, plus mu donesie ukázať víťaznú trofej.

Jednoducho, rokmi zaužívaná prax.

V budúcnosti by sa však tento harmonický vzťah mohol nabúrať. Teda aspoň tak predpokladá bývalý basketbalista, dnes analytik športovej stanice ESPN Jalen Rose.

Dôvodom je kontroverzná osobnosť nového prezidenta Donalda Trumpa. Podľa Rosa nebudú mať v budúcnosti mnohí profišportovci záujem stretnúť sa s Trumpom.

„Počas svojej kandidatúry sa stal Donald Trump vskutku polarizujúcou osobou. Okrem iného, stihol pourážať mnohých ľudí. A títo istí ľudia musia dnes ako americkí občania stráviť fakt, že Donald Trump je naším budúcim prezidentom. Ako to ovplyvní náš šport? Pamätajte si moje slová, že tu bude mnoho športovcov, ktorí odmietnu návštevu Bieleho domu počas jeho vládnutia,“ citoval Rosove slová americký denník USA Today.   

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr

Ďalšie články z rubriky

Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

13:45 Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

Matúš Kostolný, šéfredaktor Denníka N, na Českom rozhlase Plus prezradil, čo sa deje na Slovensku, a…