Nenávistné prejavy na internete treba regulovať, tvrdí exminister Borec

21.6.2018 21:30

Sloboda prejavu, hoci je ústavou garantovaná, nie je absolútna. Do tohto práva možno zasiahnuť tam, kde je to potrebné a nevyhnutné. Upozornil na to exminister spravodlivosti Tomáš Borec, ktorý sa zúčastnil na konferencii o nenávistných prejavoch na internete v starej budove parlamentu.

Nenávistné prejavy na internete treba regulovať, tvrdí exminister Borec
Foto: SITA
Popis: Bývalý minister spravodlivosti Tomáš Borec

"Čo sa týka špeciálne internetu, je nevyhnuté, a tie kroky sa robia najmä v oblasti vyjadrovania názorov, hovoríme o nenávistných prejavoch, túto oblasť regulovať," povedal pre TASR. Podľa Borecovho osobného názoru sa situácia so šírením nenávistných prejavov zhoršuje a treba to riešiť.

Poukázal, že internetové spoločnosti zavádzajú rôzne opatrenia, sledujú obsah na internete a majú nenávistné prejavy odstraňovať. Represiu majú v rukách orgány činné v trestnom konaní. Podľa Boreca sa šírenie nenávistných prejavov nedá zastaviť jedným opatrením. "Treba na to aj náladu v spoločnosti, aby príslušné osoby, ktoré takto vystupujú, nemali dôvod takto vystupovať. A to je asi to najťažšie," doplnil.

Konferencia s názvom "Zastavme šírenie nenávisti na internete: úloha zákonodarcov v dobe internetových veľmocí" je výsledkom spolupráce medzi predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom a jeho izraelským kolegom Yuli Y. Edelsteinom.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

13:00 Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

Bez vzniku Československa by nebolo dnešného suverénneho Slovenska. V diskusnej relácii RTVS O 5 mi…