Nemoslimom vstup zakázaný! Vitajte v európskych mestách

10. 9. 2015 22:30

Príchod utečencov nepredstavuje ani zďaleka ten najväčší problém. Oveľa ťažšie je pre štáty umiestniť migrantov tak, aby mali všetko potrebné a zároveň sa začlenili do spoločnosti. Práve integráciu medzi miestnych obyvateľov sa vo viacerých krajinách nedarí presadiť. Namiesto toho, aby sa utečenci prispôsobili okoliu a splynuli s miestnymi, vznikajú miesta, kde pre obavy o vlastnú bezpečnosť nemoslimovia radšej nevstúpia.

Nemoslimom vstup zakázaný! Vitajte v európskych mestách
Foto: SITA
Popis: Imigranti (ilustračná fotografia).
reklama

Takzvané „no-go zones“ alebo, ak chcete, zóny, do ktorých sa neodporúča chodiť, sú už vo všetkých väčších mestách západnej Európy. Výnimkou nie sú ani severské krajiny, do ktorých utečencov v uplynulých rokoch lákali najmä štedré sociálne programy. Portál Konzervativnyvyber.sk cituje jedného švédskeho policajta, ktorý poskytol rozhovor dánskemu portálu Denkorteavis.dk. Policajt Jacob Ekström tvrdí, že už je unavený z toho, ako švédska vláda mlčí o skutočnom stave multikulturalizmu v škandinávskej krajine.

„Veľké obytné plochy sa vo Švédsku vyvíjajú do podoby samostatných enkláv, ktoré úrady ignorujú. Tieto oblasti sú riadené veľkými rodinnými klanmi, ktoré vytvorili gangy. Tie následne páchajú rôzne druhy trestných činov,“ píše Konzervativnyvyber.sk s odvolaním sa na zdroje dánskeho portálu Denkorteavis.dk. Svedectvo policajta len poukazuje na to, koľko takzvaných „no-go zones“ je už v súčasnosti vo Švédsku. Podľa oficiálnych štatistík ich je najmenej 55 v 22 švédskych mestách. V jednom meste sú tak najmenej 2 moslimské getá, do ktorých by v záujme vlastnej bezpečnosti nemal vstúpiť človek nevyznávajúci islam. Zóny, do ktorých polícia neodporúča Švédom vstúpiť, sú aj vo veľkých mestách, ako sú Malmö či Göteborg.

Švédsko však nie je v prípade, že sa „no-go zones“ rozrastú, osamotené. Podobné problémy majú aj ďalšie krajiny s vyspelým sociálnym systémom. Getá tak vznikajú na okrajoch miest Nemecka, Veľkej Británie,  ale aj Francúzska. Na alarmujúcu situáciu upozorňuje aj český bloger Josef Zbořil, ktorý vo svojich príspevkoch tvrdí, že „no-go zones“ nie sú žiadny mýtus. „Európske no-go zones sú vedľajším produktom desaťročia trvajúcich multikultúrnych politík, ktoré podporovali moslimských imigrantov k vytváraniu paralelných spoločností, ktoré zostávajú oddelené od svojich európskych hostiteľských krajín skôr, než že by sa do nich integrovali,“ píše Zbořil.

Popieranie nepomôže

To, že multikulturalisti a ochrancovia práv utečencov považujú „no-go zones“ za výmysel konšpirátorov, neznamená podľa Zbořila, že takéto oblasti neexistujú. „Niektorí z nich sú teraz zapojení do spoločnej kampane zdiskreditovania a dokonca aj umlčania tých, ktorí na tento problém upozorňujú,“ dodáva český bloger. Švédsky výskumník Lars Korsell, ktorého cituje dánsky portál Denkorteavis.dk, ironicky poznamenal, že „je skvelé, že vo Švédsku existujú oblasti, v ktorých neexistuje švédske právo“.

Celý článok si môžete prečítať TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

18:29 Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

Temný web. Manipulácia cez sociálne médiá. Ako sa dá kúpiť? Ako sa proti nej bojuje? Koľko stojí jed…