Nemecký minister vnútra šokuje. Neuveríte, čo povedal o kontrolách na hraniciach

6.4.2016 12:36

Ak prílev migrantov zostane na súčasnej úrovni, Nemecko možno už 12. mája ukončí kontroly na svojich hraniciach s Rakúskom. Uviedla to dnes agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie nemeckého ministra vnútra Thomasa de Maiziera.

Nemecký minister vnútra šokuje. Neuveríte, čo povedal o kontrolách na hraniciach
Foto: SITA
Popis: Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere

"Postupne znižujeme intenzitu kontrol a sťahujeme (z hraníc) políciu," povedal Maziere v utorok večer v rozhovore pre rakúsku televíziu ORF. "Ak počty (migrantov) zostanú takéto nízke, hraničné kontroly nebudú po 12. máji pokračovať," dodal. 

Nemecko zaviedlo kontroly na svojich hraniciach s Rakúskom v septembri, keď do krajiny prichádzalo až 10.000 migrantov denne. Zatvorenie hraníc štátmi ležiacimi na tzv. západobalkánskej trase (Slovinsko, Chorvátsko, Srbsko a Macedónsko), spôsobilo, že prílev utečencov do Nemecka ustal. V marci prišlo z Rakúska cez spolkovú krajinu Bavorsko do Nemecka 5280 ľudí, čo je o 93 percent menej ako v januári, keď ich bolo 74.677. 

V Nemecku zaregistrovali vlani celkovo dva milióny utečencov, pričom 870.000 z nich pokračovalo v ceste do ďalších európskych krajín. Do Nemecka tak prišlo približne 1,1 milióna ľudí, čo je najväčší prílev od skončenia druhej svetovej vojny v roku 1945.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

17:00 Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

Nemecké provládne médiá sa zaoberajú zakrývaním vplyvov migračnej politiky otvorených dverí kancelár…