Nemecký minister vnútra ide priamo ku koreňom problému. Na návšteve Afganistanu riešil utečencov

1.2.2016 10:25

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere rokoval dnes v Afganistane o zvyšujúcom sa počte afganských utečencov smerujúcich do Nemecka. Informovala o tom agentúra DPA, citujúc vládne zdroje.

Nemecký minister vnútra ide priamo ku koreňom problému. Na návšteve Afganistanu riešil utečencov
Foto: SITA
Popis: Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere

Vlani požiadalo o azyl v Nemecku vyše 150.000 Afgancov, čo je po Sýrčanoch druhý najvyšší počet. V roku 2014 pritom požiadalo o nemecký azyl iba 9700 Afgancov. 

De Maiziere v októbri uviedol, že nápor afganských utečencov je neakceptovateľný a poukázal na úsilie nemeckých vojakov a policajtov o zvýšenie bezpečnosti v Afganistane. 

Minister dodal, že do krajiny bolo dovezené tiež množstvo humanitárnej pomoci, najvážnejšie bezpečnostné problémy sa však netýkajú všetkých afganských provincií. Afganci by preto podľa de Maiziera mali zostať doma. 

Nemecko spustilo v Afganistane kampaň zameranú na verejné povedomie, ktorej zámerom je povzbudiť potenciálnych žiadateľov o azyl, aby neopúšťali svoju vlasť. Berlín vyhlásil, že plánuje zredukovať počet žiadateľov o azyl z Afganistanu a vrátiť mnohých z nich späť. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

17:00 Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

Nemecké provládne médiá sa zaoberajú zakrývaním vplyvov migračnej politiky otvorených dverí kancelár…