Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

26. 5. 2018 17:00

Nemecké provládne médiá sa zaoberajú zakrývaním vplyvov migračnej politiky otvorených dverí kancelárky Angely Merkelovej a pokračujú vo vykresľovaní falošného obrazu o aktuálnom stave krajiny. Pritom počet salafistov v Nemecku dosahuje rekordnú výšku, rovnako ako vyčíňanie gangov vyzbrojených mačetami v uliciach miest. V Nemecku žijúci novinár a analytik Vijeta Uniyal opísal v článku pre Gatestone Institute, ako sa krajina čoraz viac prepadá do spoločenského, ekonomického a demografického močariska.

Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá
Foto: Hans Štembera
Popis: Nemecká vlajka
reklama

Gatestone Institute v New Yorku je think tank, ktorý informuje verejnosť, o čom mainstreamové médiá nepíšu. Príkladom je téma zneužívania migračnej krízy, ktorej sa vo svojom článku venuje novinár a analytik žijúci v Nemecku Vijeta Uniyal.

  • Podľa správy vyžiadanej nemeckou vládou stoja za viac ako 90 % nárastu zločinnosti v Dolnom Sasku novoprichádzajúci žiadatelia o azyl.
  • V decembri 2017 bolo podľa odhadov denníka Die Welt v Nemecku zhruba 600 000 telesne zdatných žiadateľov o azyl. „Viac ako polovica telesne zdatných príjemcov dávok v nezamestnanosti je v súčasnosti cudzieho pôvodu,“ napísal 10. apríla 2018 magazín Spiegel.
  • Medzitým chudoba v Nemecku, najmä medzi staršími dôchodcami, dosiahla historické maximum.

Zatiaľ čo počet salafistov v Nemecku dosahuje rekordnú výšku, rovnako ako vyčíňanie gangov vyzbrojených mačetami v uliciach miest, provládne médiá sa zaoberajú zakrývaním vplyvov migračnej politiky otvorených dverí kancelárky Angely Merkelovej a pokračujú vo vykresľovaní falošného obrazu o aktuálnom stave krajiny.

Nemecko je cool. Titulný článok v britskom časopise The Economist uvádza, že „Nemecko sa stáva čoraz otvorenejším a rozmanitejším“ a „mnoho jeho charakteristických znakov“ vrátane „etnickej a kultúrnej homogenity konformnej a konzervatívnej spoločnosti“ sa „náhle mení“.

The Economist túto zmenu pripisuje migračnej politike kancelárky Merkelovej. Najväčšou zmenou bola politika „otvorených dverí“ pani Merkelovej pre utečencov, ktorá v rokoch 2015 – 2016 priviedla do krajiny 1,2 milióna nových migrantov. Časopis víta náhly výbuch diverzity, pretože transformuje „kedysi homogénne Nemecko“ na „taviaci kotol“, a tvrdí, že „sa jeho patriarchálna kultúra stala genderovo vyváženejšou“.

Prúd novoprichádzajúcich zmierni demografickú krízu v Nemecku

The Economist zároveň obhajuje potrebu politiky otvorených dverí pre utečencov a tvrdí, že „prúd novoprichádzajúcich do Nemecka zmierni demografickú krízu“.

Od začiatku migračnej krízy na jeseň 2015 väčšina hlavných médií propagovala myšlienku prílevu státisícov migrantov z arabských a moslimských krajín a videla v ňom živú vodu pre ekonomické problémy Európy. Mladí a silní prisťahovalci posilnia slabnúcu európsku pracovnú silu a vyvolajú budúci ekonomický boom, zázrak porovnateľný s nemeckým povojnovým Wirtschaftswunder („ekonomickým zázrakom“).

„Utečenci zaplatia naše dôchodky,“ sľuboval vo februári 2016 redakčný titulok v denníku Frankfurter Rundschau. Migračný „prílev zaručuje omladenie, ktoré tak naliehavo potrebujeme“, a utečenci „budú čoskoro prispievať do verejného systému sociálneho zabezpečenia“, oznamovali nám noviny.

„Nemecké podnikateľské kruhy považujú nedávny prílev utečencov za príležitosť pomôcť spoločnostiam v raste a zaistení dlhodobej prosperity,“ uviedol týždenník Spiegel v auguste 2015, tesne pred rozhodnutím kancelárky Merkelovej o otvorení hraníc masovej migrácii. „Podnikatelia naliehavo potrebujú pracovníkov,“ dodal.

Utečenci prinášajú to, čo je cennejšie než zlato

„To, čo nám prinášajú utečenci, je cennejšie než zlato,“ uviedol Martin Schulz, hlavný politický rival Merkelovej a vodca nemeckých sociálnych demokratov (SPD).

„Mnoho migrantov sa nachádza v integračných kurzoch alebo čakajú, kým sa tam dostanú. Takže si myslím, že budeme musieť prejaviť určitú trpezlivosť,“ uviedla Merkelová v septembri 2016.

Bohužiaľ, tieto tvrdenia a uisťovania, ako dnes vidíme, neboli ničím iným ako bláznivými snami zameranými na podporu proimigračnej politiky v Nemecku.

Namiesto toho, aby sa imigranti pripojili k nemeckej pracovnej sile, ako politická elita a väčšina médií chceli, aby sme uverili, sa státisíce týchto mladých mužov uchýlili pod krídla veľkorysého sociálneho systému Nemecka.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová pózuje 10. septembra 2015 na selfie so sýrskym migrantom Anasom Modamanim v Berlíne pred ubytovňou pre migrantov

Nemecká kancelárka Angela Merkelová pózuje 10. septembra 2015 na selfie so sýrskym migrantom Anasom Modamanim v Berlíne pred ubytovňou pre migrantov. Zdroj: Sean Gallup / Getty Images

„Viac ako polovica telesne zdatných príjemcov dávok v nezamestnanosti je v súčasnosti cudzieho pôvodu,“ uviedol Spiegel 10. apríla 2018. „Podľa najnovších čísiel uvedených v septembri 2017 malo zo 4,3 milióna príjemcov sociálnych dávok 55,2 % prisťahovalecký pôvod, v roku 2013 to bolo len 43 %.“

V decembri 2017 bolo podľa odhadu denníka Die Welt v Nemecku zhruba 600 000 telesne zdatných uchádzačov o azyl. Prvýkrát v povojnovej nemeckej histórii počet cudzincov poberajúcich dávky v nezamestnanosti prekročil hranicu dvoch miliónov.

A to všetko sa stalo v čase, keď chudoba, najmä medzi staršími dôchodcami, dosiahla historické maximum. Podľa Spolkového štatistického úradu je v Nemecku za vlády kancelárky Merkelovej takmer 20 % Nemcov ohrozených chudobou. Súčasná úroveň chudoby je „najvyššia od zjednotenia Nemeckej spolkovej republiky a (komunistickej) Nemeckej demokratickej republiky“, uviedla nemecká verejnoprávna stanica Deutsche Welle.

Na rozdiel od toho, čo ľuďom tvrdia verejnoprávne médiá, neexistujú žiadne náznaky, že by státisíce mladých mužov prúdiacich do Nemecka mohli pomôcť starnúcej pracovnej sile alebo sa stať produktívnymi občanmi krajiny.

V Dolnom Sasku stúpol počet násilných trestných činov o 90 percent

Nielenže sa títo novoprichádzajúci prisťahovalci stávajú pre Nemecko finančnou záťažou, ale od ich príchodu došlo v krajine aj k prudkému nárastu počtu násilných trestných činov. Nedávna správa zadaná nemeckým ministerstvom pre rodinné záležitosti zistila, že novoprichádzajúci žiadatelia o azyl majú na svedomí zvýšenie počtu násilných trestných činov v spolkovej krajine Dolné Sasko o viac ako 90 %. Podobné trendy možno pozorovať po celej krajine.

Podľa výročnej správy o trestnej činnosti v krajine za rok 2017, ktorú zostavil Spolkový kriminálny úrad (BKA, Bundeskriminalamt), zaznamenalo Nemecko medziročný nárast počtu zločinov spáchaných migrantmi o 50 %. Správa BKA odhalila, že táto malá, zato rastúca menšina, ktorá v súčasnosti tvorí menej ako dve percentá nemeckej populácie, bola obvinená z takmer 15 % všetkých násilných zločinov, ako sú znásilnenia a agresívne útoky.

V marci sa turecké a arabské gangy „ozbrojené mačetami, palicami a bejzbalovými pálkami“ stretli v nemeckých uliciach pri násilných pokusoch vymedziť si územia svojich gangov. Krajinu tiež zachvátili útoky nožom, pričom útočníci sa často prezentujú ako „maloletí bez sprievodu“, ktorí majú status utečenca.

Zatiaľ čo médiá, ako napríklad britský týždenník The Economist, ospevujú Nemecko vďaka jeho novozískanej „rozmanitosti“ ako „vzor pre Západ“, krajina sa čoraz viac prepadá do spoločenského, ekonomického a demografického močariska. Mnohí politici a mnohé médiá robia pštrosiu politiku a chcú, aby zvyšok západného sveta nasledoval príklad Nemecka tým, že otvorí svoje hranice neregulovanému masovému prisťahovalectvu. Bohužiaľ, súčasný výsledok nemeckej politiky otvorených dverí naznačuje, že všetky ich povzbudivé správy neboli ničím iným než rafinovanou klamlivou a dezinformačnou kampaňou.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Jiří Hroník
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…