Nemeckej strane AfD uložili pokutu za prijatie nezákonných príspevkov

17. 4. 2019 9:30

Krajne pravicovej strane Alternatíva pre Nemecko (AfD) uložil v utorok nemecký Spolkový snem (Bundestag) pokutu vo výške 402.900 eur za to, že v uplynulých rokoch prijala nezákonné finančné príspevky na kampaň pred krajinskými voľbami. Tlačovú agentúru AFP o tom informoval správny orgán Bundestagu.

Nemeckej strane AfD uložili pokutu za prijatie nezákonných príspevkov
Foto: TASR
Popis: Jörg Meuthen počas prejavu na zjazde AfD v Hannoveri

Spolupredseda AfD Jörg Meuthen a ďalší popredný člen Guido Reil dostali v rokoch 2016 a 2017 peniaze na kampaň od švajčiarskej reklamnej agentúry Goal AG, hoci nemecké politické strany nesmú prijímať takéto príspevky zo zdrojov mimo EÚ.

Pokuta uložená správnym orgánom Bundestagu dosahuje trojnásobok nezákonných príspevkov.

TASR: Ilustračná snimka AfD

Meuthen a Reil sú poprednými kandidátmi AfD v májových voľbách do Európskeho parlamentu, pripomenula AFP. Strane pritom hrozia i ďalšie pokuty, keďže šéfka parlamentnej frakcie Alice Weidelová takisto prijala finančný príspevok zo Švajčiarska.

Strana AfD, ktorá vznikla pred šiestimi rokmi, je v súčasnosti najväčšou opozičnou stranou v Nemecku. Vyjadruje odpor voči multikulturalizmu, islamu a imigračnej politike kancelárky Angely Merkelovej, ktorú označuje za "zradkyňu".

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Harabin je zástanca toho najhoršieho zločineckého prúdu.  Sú za ním veľmi temné sily. Bojím sa jeho úspechu, konštatuje Baránik

0:03 Harabin je zástanca toho najhoršieho zločineckého prúdu. Sú za ním veľmi temné sily. Bojím sa jeho úspechu, konštatuje Baránik

ROZHOVOR Štefan Harabin neukázal, v čom je môj návrh zákazu pre sudcov kandidovať vo voľbách protiús…