Nemecká polícia si prenajala pumpu. Kvôli extrémistom

3. 7. 2019 10:27

Polícia v nemeckej spolkovej krajine Durínsko si prenajala čerpaciu stanicu v blízkosti mestečka Themar, kde sa v piatok a v sobotu uskutoční rockový koncert pre pravicových extrémistov. Cieľom polície je zabrániť tomu, že si tam členovia krajnej pravice budú tak ako po minulé roky kupovať alkohol. Informovala o tom agentúra DPA.

Nemecká polícia si prenajala pumpu. Kvôli extrémistom
Foto: TASR
Popis: Sympatizanti malej politickej strany Tretia cesta, ktorá má podľa nemeckých tajných služieb úzke vzťahy s pravicovými extrémistami, sa účastnia pochodu v meste Plauen 1. mája 2019.

"Táto čerpacia stanica sa stala ústredím pre políciu a nebude prístupná pre zásobovanie neonacistov alkoholom," uviedol v utorok durínsky minister vnútra Georg Maier.

Viceprezident durínskej polície Thomas Quittenbaum oznámil, že počas trvania festivalu bude mať polícia na benzínovej pumpe svoju centrálu i logistické centrum.

Správny súd v neďalekom meste Meiningen v pondelok stanovil podmienky týkajúce sa zákazu alkoholu počas koncertu - v sobotu nebude povolený nijaký alkohol a v piatok budú môcť návštevníci vypiť ľahké pivo, ktoré neobsahuje viac než 2,7 percenta alkoholu.

Ako pripomína DPA, v júni obyvatelia mesta Ostritz na východe Saska, ktoré leží na hraniciach s Poľskom, pred konaním festivalu krajnej pravice vykúpili z miestneho supermarketu na protest všetky zásoby piva, aby tak znemožnili jeho nákup účastníkom festivalu.

Polícia tam navyše skonfiškovala 4200 litrov piva, keďže na festivale takisto platil zákaz požívania alkoholu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Myslel si, že pracuje pre štát a špehuje dílerov. Vypovedal člen sledovacieho komanda

18:40 Myslel si, že pracuje pre štát a špehuje dílerov. Vypovedal člen sledovacieho komanda

Miroslav Kriak, ktorý bol podľa vlastných slov najatý Petrom Tóthom, si myslel, že má sledovať užíva…