Nemecká expertka: Moslimovia tu vidia odhalené ženy a sú ako v raji. Toto nezažili. A keď niečo vyparatia, hneď ich pustíme

    0
    Demonštrácia proti násilným imigrantom v Nemecku. S heslom: Žena je žena, Nie sexuálnym útokom (Autor: SITA)

    Podľa Schröterovej musíme nazývať veci pravými menami a povedať jasne, že za sexuálne obťažovanie v Kolíne nad Rýnom, Brémach a ďalších mestách sú zodpovední utečenci a žiadatelia o azyl. „Ak sa budeme snažiť zastierať pravdu, v spoločnosti sa budú šíriť fámy a len to posilní úlohu pravicových extrémistov. Tí budú potom označovať islam za jediný dôvod prípadov sexuálneho obťažovania a znásilnení,“ uvádza etnologička s priamym odkazom na opozičnú stranu AfD.

    Nemecká etnologička upozorňuje, že hromadné sexuálne obťažovanie predstavuje v Nemecku nový fenomén a pred udalosťami v Kolíne nad Rýnom nebol zaznamenaný. „Prvýkrát tento jav zaznamenali pred niekoľkými rokmi v Káhire. V minulosti sa tieto veci diali v krajinách, kde existujú veľmi patriarchálne štruktúry so striktným rozdelením na ,slušné‘ a ,neslušné‘ ženy. Ide o spoločnosti, kde musia byť určité ženské partie zahalené a kde ženy na verejnosti vždy sprevádzajú muži.“

    Okrem sociálnych príčin považuje Schröterová za hlavnú príčinu sexuálneho obťažovania nízky vek väčšiny mužských utečencov. „Minulý rok k nám väčšinou prišli utečenci vo veku 18 až 30 rokov. V tomto veku majú ľudia všeobecne veľký záujem o sex a poznávanie žien a dievčat. Navyše sa zrazu ocitli v spoločnosti, ktorá sa veľmi líši od tej ich. Ženy sú tu slobodné, odhaľujú sa a aj v noci chodia na verejnosti bez mužského sprievodu. Muži s nimi môžu nadväzovať kontakty atď.“

    „Prichádzajúci utečenci považujú Nemecko za raj. Ale keď sem prídu, cítia sa byť z neho vylúčení. Nehovoria po nemecky a netušia, ako sa oslovujú ženy. Zároveň prechovávajú k ženám vzhľadom na svoje kultúrne korene menší rešpekt. V ich kultúrach majú ženy nižšiu hodnotu, než je tá ich, a sexuálne napadnutie sa považuje hlavne za chybu dotyčnej ženy,“ konštatuje Schröterová s tým, že opustiť zažité vzorce správania bude pre moslimských utečencov veľmi ťažké a potrvá to dlhší čas.

    Podľa Schröterovej musíme moslimských utečencov mužského pohlavia v tomto smere vychovávať a zároveň dôrazne presadzovať tresty v prípade previnenia. „Treba postupovať konzistentne. Keď napríklad mladého žiadateľa o azyl iba predvolajú na políciu a potom ho ihneď prepustia, neberie to vážne. To je zrejmé napríklad z prípadu v Brémach. Do dnešného dňa sú známe mená konkrétnych páchateľov sexuálnych napadnutí a aj napriek tomu sa stále nič nedeje,“ kritizuje nemecká etnologička.

    Celý rozhovor si môžete v nemčine prečítať TU.

    - Reklama -