Nejde o to, aby sa Fico stal prezidentom. Politológ vysvetľuje stupňujúce sa útoky na prezidenta

12.4.2017 7:00

Prezidentské voľby pomaly, ale isto klopú na dvere. Za menej ako dva roky si budeme voliť novú hlavu štátu. Politológ Jozef Lenč v rozhovore pre HNtelevíziu odhaľuje, že útoky zo strany najsilnejšej vládnej strany Smer-SD sa na jeho hlavu budú hromadiť. Dôvodom nie je to, aby sa stal Fico prezidentom, ale…

Nejde o to, aby sa Fico stal prezidentom. Politológ vysvetľuje stupňujúce sa útoky na prezidenta
Foto: TASR
Popis: Robert Fico

Vzťahy medzi premiérom Robertom Ficom a prezidentom Andrejom Kiskom sú z pohľadu politológa Jozefa Lenča vzájomne napäté a podľa jeho názoru v jazyku, ktorý používajú, sa dá vidieť aj náznak blížiacich sa prezidentských volieb, ktoré budú už o dva roky, no samotná kampaň sa začne už o rok.

Politológ v HNtelevízii uviedol, že slovné útoky zo strany najsilnejšej vládnej strany majú za úlohu oslabiť Kiskov imidž, lebo už sa dlhodobejšie javí ako najpopulárnejší politik. Podľa Lenča nejde o to, aby sa stal prezidentom Robert Fico, ale aby sa ním nestal Andrej Kiska. Takýmto spôsobom môže Smer pripravovať pôdu pre niekoho iného, koho by na tomto poste vidieť chceli.

Jedným z pokusov o zníženie Kiskovho imidžu bolo podľa politológa aj nedávno spomínané prezidentovo lietanie vládnym špeciálom. Išlo sa cestou, ktorá je verejnosťou prijímaná citlivo, lebo suma, ktorá bola vyčíslená, je pre obyčajného človeka horibilná. Pri obhajobe mandátu by mu však mohli priťažiť jeho vystupovania či radcovský zbor, na ktorý Smer tiež útočí.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Generál NATO:  V minulosti sme zlyhali, musíme rozmýšľať inak

0:00 Generál NATO: V minulosti sme zlyhali, musíme rozmýšľať inak

Vnímať obranu len ako tanky, lietadlá a lode je chybné. Bezpečnosť totiž priamo súvisí aj s témami, …