Nehrozí ďalšie predraženie výstavby Mochoviec? Pýta sa liberál Galek

14.6.2018 11:40

Poslanci Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti schválili návrh uznesenia Karola Galeka z opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS), aby Ministerstvo hospodárstva (MH) SR poskytlo výboru aktuálne informácie ohľadom dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach (EMO34). Informovala o tom Katarína Svrčeková, vedúca komunikačného oddelenia a hovorkyňa SaS.

Nehrozí ďalšie predraženie výstavby Mochoviec? Pýta sa liberál Galek
Foto: TASR
Popis: Poslanec Karol Galek za stranu Sloboda a Solidarita

"Všetci Slováci, skladajúci sa na dostavbu Mochoviec, by sa mali dozvedieť, kedy a či vôbec budú mať z elektrárne nejaký úžitok," povedal tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek. Poslancov zaujíma najmä termín dostavby EMO34 a jej financovanie. MH SR má na odpoveď čas do polovice júla.

Galek pripomenul, že premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pred niekoľkými dňami avizoval, že pôjde spolu s ministrom hospodárstva Petrom Žigom (Smer-SD) do Mochoviec na kontrolu, či nehrozí ďalšie predĺženie výstavby, prípadne jej predraženie. Tretí blok v Mochovciach by mal byť spustený už koncom tohto roka, štvrtý v novembri 2019.

"Pôvodne mali byť Mochovce spustené už v roku 2012, pričom sa počítalo s rozpočtom 2,8 miliardy eur. Dnes sa píše rok 2018 a investícia medzičasom narástla na 5,4 miliardy eur. Slovensko pre finančne nákladnú výstavbu Mochoviec dodnes nevidelo zo Slovenských elektrární ani cent," uzavrel Galek. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Fico sa zastal Blahu, ten mu poďakoval takýmto statusom. Dokonca aj niečo sľúbil

6:00 Fico sa zastal Blahu, ten mu poďakoval takýmto statusom. Dokonca aj niečo sľúbil

V nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3 poslanec Národnej rady (NR) SR predseda koaličného Sm…