Nehodnotím a nekomentujem. Nenechám sa do toho vtiahnuť, tvrdí ministerka Žitňanská na margo kauzy Harabin

7. 6. 2016 9:12

Kauza spadnutej lampy na miesto, kde chvíľu predtým sedel sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin, ešte nezapadla prachom. Po tomto incidente Harabin v obavách o svoj život podal trestné oznámenie na generálnu prokuratúru a žiadal ochranku pre seba a rodinu na neobmedzený čas. V kauze padli aj mená podozrivých, jedným z nich bol aj minister vnútra Robert Kaliňák. Čo na to spravodlivosť? Pozrite si video s reakciou ministerky Žitňanskej.

Nehodnotím a nekomentujem. Nenechám sa do toho vtiahnuť, tvrdí ministerka Žitňanská na margo kauzy Harabin
Foto: SITA
Popis: Lucia Žitňanská, podpredsedníčka strany Most-Híd
reklama

Exminister spravodlivosti a sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin sa začal báť o svoj život po tom, ako pred pár týždňami počas prestávky disciplinárneho pojednávania v priestoroch Najvyššieho súdu SR v Bratislave na Námestí SNP spadol kryt z lampy práve na miesto, kde dovtedy sedel Harabin. Ten sa obrátil e-mailom na generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a podal trestné oznámenie pre podozrenie z pokusu zločinu vraždy, resp. z pokusu zločinu ťažkej ujmy na zdraví na neznámeho, resp. neznámych páchateľov. Medzi dôvodne podozrivých aj s motívmi zaradil napríklad ministra vnútra Roberta Kaliňáka, predsedníčku NS SR Danielu Švecovú či šéfku Súdnej rady SR Janu Bajánkovú. Viac sme o tom písali TU.

Na Harabinove obvinenia ministra vnútra Roberta Kaliňáka reagovala aj súčasná ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská z Most-Híd. Vo videu pre Plus 7 DNÍ sa vyjadrovala veľmi vyhýbavo, „keď dovolíte, nehodnotím ani nekomentujem“. Na opätovnú otázku redaktorky sa ministerka vyjadrila opäť vyhýbavo, no pridala, že sa nebude k celej veci ani vyjadrovať.

Nakoniec uviedla: „Práveže som ministerka spravodlivosti, práve preto nemám potrebu sa vyjadrovať k vyjadreniam Štefana Harabina,“ uzavrela stručne Žitňanská.

Zdroj: YouTube: Plus 7 DNÍ. Lucia Žitňanská o atentáte na Štefana Harabina

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama

Ďalšie články z rubriky

Voľby sa skončia až o 23. hodine. Predĺžené je aj moratórium

13:01 Voľby sa skončia až o 23. hodine. Predĺžené je aj moratórium

Niektoré volebné miestnosti ostanú počas sobotných parlamentných volieb otvorené až do 23.00 h. „Vo …