Nedorozumenie? Omyl? Ako to bolo s vrtuľníkmi z USA? Rezort obrany reaguje

14. 6. 2019 19:00

Ministerstvo obrany SR rešpektuje povolenie rezortu diplomacie na prelet vrtuľníkov USA. Ohradzuje sa voči medializovaným informáciám, že prelet zakázalo. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková s tým, že rozhodnutie bolo v gescii rezortu diplomacie.

Nedorozumenie? Omyl? Ako to bolo s vrtuľníkmi z USA? Rezort obrany reaguje
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka

„Ministerstvo obrany SR až dnes vo svojom oficiálnom stanovisku pre rezort zahraničných vecí uviedlo, že rešpektuje recipročné diplomatické povolenie, ktoré zodpovedá náležitostiam schváleným v uznesení vlády SR, v ktorom boli uvedené prelety schválené,“ spresňuje Capáková.

Nedorozumenie podľa rezortu obrany spôsobil omyl, keď zamestnanci ministerstva preposlali internú komunikáciu na ministerstvo diplomacie.

„Ministerstvo obrany požiadalo rezort diplomacie o rešpektovanie stanovísk ministerstva obrany výhradne len na oficiálnej báze tak, aby sa zamedzilo prípadným nedorozumeniam,“ dodala Capáková.

Táto chyba zamestnancov bude podľa Capákovej vyriešená disciplinárne v zmysle platnej legislatívy.

Podľa informácií Denníka N si americká armáda vyžiadala povolenie Ministerstva obrany SR na prelet nad slovenským územím a rutinné pristátie a natankovanie vojenských vrtuľníkov na piešťanskom letisku. 

Ministerstvo zahraničných vecí tvrdí, že prelet bol povolený, avšak možnosť medzipristátia a natankovania bola odmietnutá.

Hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková toto tvrdenie vo štvrtok (13. 6.) odmietla s tým, že rezort obrany podľa nej ešte o žiadosti nerozhodol.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …