Nechutná vražda spáchaná vymletým idiotom nemôže byť vizitkou postoja Slovákov k imigrantom, rozohnil sa Baránek

6.6.2018 15:30

Smrť Filipínca Henryho, ktorý zomrel v bratislavskej nemocnici po brutálnom útoku 28-ročného muža z Dunajskej Stredy, otriasla v uplynulých dňoch spoločnosťou. Analytik Ján Baránek tento čin Juraja H. odsudzuje a pri opise obvineného mladíka používa nelichotivé výrazy. Myslí si však, že by takýto útok nemal byť vizitkou postoja Slovákov k migrantom.

Nechutná vražda spáchaná vymletým idiotom nemôže byť vizitkou postoja Slovákov k imigrantom, rozohnil sa Baránek
Foto: TASR
Popis: Obžalovaný násilník Juraj H., ktorý napadol v centre Bratislavy Filipínca. Ten napokon podľahol zraneniam.
Baránka smrť mladého Filipínca veľmi znepokojuje aj z toho dôvodu, že Henry zomrel len preto, že sa zastal svojich kolegýň, ktoré mal obťažovať práve Juraj H. „Skrátka, nechutná vražda spáchaná hormonálnym, vymletým idiotom. Nechcem a nejdem hľadať žiadne poľahčujúce okolnosti. Pre budúcnosť aj dúfam, že sa žiadne nenájdu,“ píše na svojom facebookovom profile. 
 
Zabitie cudzinca v uliciach Bratislavy nie je to jediné, čo Baránka rozčuľuje. Analytik sa pozastavuje aj nad tým, že útočník mal na krku na retiazke zavesený kríž ako symbol kresťanskej viery, čo si, samozrejme, všimli diskutéri na sociálnych sieťach. Podľa Baránka nasledovala priehršť účelových argumentov.  
 
„Čo sa tých krížov týka, nosia ich na krkoch rôzni gauneri. Pamätáte si azda 90. roky, keď každému z mafiánov visel v aute na spätnom zrkadle kríž. A ani náhodou sme si nemysleli, že práve idú zo svätej spovede. Totiž – kríž na krku takýchto gaunerov má presne ten istý význam ako to, keď si ja zajtra dám na seba burku a vyjdem na ulicu. Teda nulový, až kontroverzný,“ píše Baránek. 

Vizitka Slovákov?

Vražda mladého Filipínca podľa Baránka nemôže byť braná ako pravidlo pri posudzovaní postoja Slovákov k migrácii.
 
„Nemôže byť táto vražda vizitkou postoja Slovákov k imigrantom, ani nemôže generalizovať názor, že sme spolok obmedzencov s krížmi na krku. Lebo potom zgeneralizujme aj fakt, že niektorí z nás, s tými krížmi, stavajú v Afrike nemocnice alebo sa starajú o malomocných či chorých na AIDS. Ale toto už nie je také populárne a hlavne, niektorí z liberálov to veľkoryso ignorujú. Lebo – stavba nemocnice nie je udalosť. Ani starostlivosť o dieťa choré na AIDS. Stavba a starostlivosť sú procesy. Vražda je udalosť,“ píše Baránek v komentári. 
 
 
Ján Baránek Zdroj: FB J. B.
 
Každý zločin nejako spojený s krížom má podľa analytika aj svoj pikantný rozmer. „Lenže jeho pikantnosť je v tomto prípade spôsobená aj neznalosťou. Toto sú totiž naozaj ľudia, ktorí sú de facto aj de iure exkomunikovaní, takže si na krk môžu zavesiť aj vianočný Betlehem, stále sú to gauneri, ktorí s kresťanstvom majú toľko spoločné ako krava s mäsiarom. Naopak, ako kresťana ma mimoriadne poburuje, že takíto gauneri ten kríž nosia,“ hnevá sa Baránek. 
 
„Som presvedčený, že v tomto prípade ide o vyplešteného gaunera, ktorému mozog zatemnili anaboliká alebo drogy, alebo ich kombinácia a bolo mu úplne jedno, či by kopal do Filipínca, Američana alebo Slováka. Je to taký istý zločin, ako keď mladý ´osadník´ zavraždil svojho času starenku pre 20 eur,“ tvrdí Baránek. 
 
Spravodlivosť má podľa analytika platiť pre všetkých bez rozdielu rovnako a obzvlášť v takýchto tragických prípadoch. „Páchateľ je páchateľ a obeť je obeť. Je úplne jedno, či má páchateľ na krku kríž, alebo dúhový šál,“ konštatuje Ján Baránek v závere svojho statusu. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Rajtár pred dnešným odvolacím súdom s Rybaničom: Celé to zorganizoval Kočnerov človek

0:00 Rajtár pred dnešným odvolacím súdom s Rybaničom: Celé to zorganizoval Kočnerov človek

ROZHOVOR Celá vec sa dostala ku Kočnerovmu známenu, ktorý je v Tatra banke zamestnaný ako šéf bezpeč…