Nechceme sa už viacej hanbiť za tímy, ktoré síce hrajú prestížne medzinárodné súťaže, ale zároveň za sebou ťahajú šnúru dlhov. Píše predsedníčka strany Šanca Eva Babitzová v otvorenom liste ministerstvu školstva

20. 7. 2015 16:41

Babitzová v otvorenom liste žiada Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, aby preverilo použitie prostriedkov, ktoré poskytlo Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH) od roku 2011. Predsedníčka strany Šanca navyše požaduje, aby rezort školstva informoval o svojich zisteniach aj verejnosť.

Nechceme sa už viacej hanbiť za tímy, ktoré síce hrajú prestížne medzinárodné súťaže, ale zároveň za sebou ťahajú šnúru dlhov. Píše predsedníčka strany Šanca Eva Babitzová v otvorenom liste ministerstvu školstva
Foto: SITA
Popis: Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček

Podľa Evy Babitzovej je hlavným dôvodom na preskúmanie investícií do slovenského ľadového hokeja podozrenie, že ľudia vo vedení SZĽH sú napojení na Juraja Širokého. Dôkazom toho majú byť nedávne voľby predsedu Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktoré boli podľa kritikov znovu zvoleného predsedu SZĽH Igora Nemečka zmanipulované.

Babitzovej otvorený list

Predsedníčka strany Šanca Eva Babitzová v otvorenom liste píše, že Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR poskytlo Slovenskému zväzu ľadového hokeja približne 47 miliónov eur v horizonte štyroch rokov. „Chceme vedieť, ako presne využili tieto prostriedky ľudia, ktorí volili sami seba,“ píše sa v úvode listu. „Nechceme sa spolu so súčasným, nekorektne zvoleným, vedením Slovenského zväzu ľadového hokeja iba prizerať, ako najobľúbenejší šport v tejto krajine upadá bez vyhliadky na akékoľvek systémové zlepšenie,“ pokračuje ďalej Babitzová.

Petícia, ktorá vyzýva na vyšetrenie finančných tokov a mocenských pomerov v Slovenskom zväze ľadového hokeja, je dostupná na internete od polovice júla. Za prvé 4 dni sa pod ňu na internete podpísalo takmer 280 ľudí.

Celý otvorený list Evy Babitzovej si môžete prečítať TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pomätená Greta! Skončíme katastrofou. Ondřej Neff vytiahol 20 rokov starú predpoveď. Mrazí z toho

23:59 Pomätená Greta! Skončíme katastrofou. Ondřej Neff vytiahol 20 rokov starú predpoveď. Mrazí z toho

Pred viac ako 20 rokmi, v roku 1998, napísal český spisovateľ Ondřej Neff knihu Tma. V roku 2003 pot…