Nečakané problémy. Lajčák mal letieť do Bruselu, pri štarte nastali komplikácie

15.1.2017 22:10

Lietadlo, ktorým mal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák letieť do Bruselu na pondelkové (16.1.) zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC), malo pri vzlietaní problémy.

Nečakané problémy. Lajčák mal letieť do Bruselu, pri štarte nastali komplikácie
Foto: ReproFoto: facebook/DW - Conflict Zone
Popis: Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák počas vypätého rozhovoru

Napokon ani neodletelo. Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook Lajčák. Jeho hovorca Peter Stano TASR potvrdil, že minister odletí do Bruselu v noci ďalším spojom.

"Lietam po celom svete už viac ako štvrťstoročie, ale toto sa mi stalo prvýkrát: pilot nášho lietadla smerujúceho do Bruselu, kde sa zajtra zúčastním na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci, musel prerušiť štartovacie rolovanie tesne pred odlepením sa od zeme. Dôvodom bol problém s počítačmi, ktorý sa nakoniec ani nepodarilo opraviť a tak sme museli všetci opäť z lietadla vystúpiť. Prozreteľnosť zafungovala v poslednej chvíli...," napísal Lajčák na sociálnej sieti. Problém nastal na lietadle Airbus A319.

Lajčák bude spolu s kolegami z členských krajín únie na zasadnutí hovoriť o vývoji v Sýrii a v regióne západného Balkánu, ženevských rokovaniach o zjednotení Cypru, o vzťahu Európskej únie s Tureckom, ale aj o zahraničnopolitických prioritách únie v prvom polroku 2017. Ministri sa zídu tento rok prvýkrát. Očakáva sa, že Rada prijme závery k Libanonu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

14:35 Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

Pri voľbe nového policajného prezidenta sa podľa lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča nič nezmení a "st…