Nebezpečný terorista sa votrel medzi utečencov. Jeho loď stroskotala, pohraničníci ho vylovili a zase nalodili

9. 11. 2015 18:12

Medzi utečencami, ktorí smerujú do Európy, bol zadržaný bývalý vodca bunky teroristickej organizácie al-Káida Mehdi Ben Nasr. Odsúdený terorista zaplatil prevádzačom, aby ho dopravili do Európy. Na začiatku minulého mesiaca však bola jeho pravá identita odhalená. Zatiaľ čo spravodajcovia varujú pred týmto nebezpečenstvom, politici podobné prípady podľa britského denníka Daily Mail ignorujú.

Nebezpečný terorista sa votrel medzi utečencov. Jeho loď stroskotala, pohraničníci ho vylovili a zase nalodili
Foto: SITA
Popis: Imigranti zachránení vo vodách Stredozemného mora počas búrky

Ako uvádza britský denník, mainstreamoví európski politici odmietajú, že by išlo o dôkaz masívnej infiltrácie džihádistov do utečeneckej vlny. Bezpečnostní experti a spravodajcovia naopak varujú pred tým, že zo strany džihádistov ide bohužiaľ o bežnú prax a tento prípad rozhodne nie je ojedinelý. „Predovšetkým v okrajových krajinách Európskej únie, ako je Taliansko a Grécko, sa miestne úrady tejto hrozby obávajú,“ píše Daily Mail. Tridsaťosemročný Mehdi Ben Nasr bol zatknutý v rámci protiteroristickej operácie v roku 2007 a následne bol v Taliansku za svoju činnosť odsúdený na sedem rokov. Minulý rok bol po odpykaní trestu deportovaný do svojho rodného Tunisu.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU

„Mehdi bol jedným z najnebezpečnejších teroristov, pretože bol odborníkom na výbušniny a organizoval dopravu budúcich džihádistov z Európy na Blízky východ,“ cituje britský denník vyjadrenie talianskych spravodajských služieb. Mehdi sa 4. októbra plavil spoločne s ďalšími 200 utečencami na lodi, ktorá smerovala na Sicíliu. Loď však stroskotala a utečencov nakoniec musela zachraňovať talianska vojnová loď. Odsúdený terorista vystupoval pod falošným menom Mohamed Ben Sar a požiadal na Sicílii o politický azyl. Bol však obvinený pre podozrenie z obchodovania s ľuďmi. Miestna polícia o tri dni neskôr oznámila, že z účasti na ilegálnej imigrácii boli obvinení spolu štyria občania Tunisu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pro
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Cenzúra, mazanie... Markéta Šichtařová vie viac

18:32 Cenzúra, mazanie... Markéta Šichtařová vie viac

„Progresivisti sa nás snažia prevychovať,“ tvrdí ekonómka Markéta Šichtařová na svojom blogu na serv…