Návrhy kollárovcov vraj Dankovu stranu nezaujímajú. Analytik tvrdí, že niečo také nie je v parlamente mysliteľné

24. 9. 2017 9:25

Na žiadosť novinárov o reakciu k návrhu zákona z dielne strany Borisa Kollára Sme rodina sa SNS pre agentúru SITA vyjadrila prinajmenšom netradične. Hovorkyňa národniarov v oficiálnej odpovedi uviedla, že Slovenská národná strana sa nezaoberá návrhmi opozičného hnutia. Analytik Ján Baránek takýto postup kritizuje.

Návrhy kollárovcov vraj Dankovu stranu nezaujímajú. Analytik tvrdí, že niečo také nie je v parlamente mysliteľné
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia
Novelu predloženú stranou Sme rodina bude parlament prerokovávať v októbri. Kollárovci v nej navrhujú znížiť hranicu veku zodpovednosti za spáchanie priestupku na 14 rokov a zmierniť súčasný stav osobitnej priestupkovej imunity aj voči určitej neprispôsobivej časti obyvateľstva, ktorá má v súčasnosti širokú možnosť vyhnúť sa sankciám za spáchané priestupky.
 
Hovorkyňa Zuzana Škopcová po opakovanej otázke agentúry vedela, že o zákone sa bude rokovať na schôdzi parlamentu a svoju počiatočnú odpoveď, že SNS nechce vedieť, čo predkladá opozícia, zmenila. „Slovenskú národnú stranu nezaujímajú návrhy strany Sme rodina,“ odpovedala Škopcová.
 
Predkladateľ zákona, poslanec Peter Pčolinský v reakcii uviedol, že vyjadrenie SNS „len potvrdzuje fakt, že koaličné strany nezaujíma, čo sa predkladá, ale kto to predkladá“. 
 
Analytik Ján Baránek tvrdí, že ak stranu nezaujíma, čo predkladajú iné strany v národnej rade, nemá tam čo robiť. „Parlament nie je záujmový klub, kde si členovia preberajú len veci, ktoré ich zaujímajú, od ľudí, ktorí ich zaujímajú. Parlament je najvýraznejším prejavom zastupiteľskej demokracie. Takže nemôže predstaviteľ jednej politickej strany povedať, že ho nezaujímajú návrhy zákonov inej politickej strany,“ tvrdí Baránek. 
 
Celý text nájdete TU.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Plňte príkazy! Pod stôl! VIDEO z EÚ spustilo lavínu: To Bruselu podporu nezdvihne

0:05 Plňte príkazy! Pod stôl! VIDEO z EÚ spustilo lavínu: To Bruselu podporu nezdvihne

Záznam rokovania z europarlamentu o vlajočkách, ktoré predseda zakázal, vzbudil ohlas. Predsedajúca …