Návrhy Kočnerovho obhajcu neprešli, Tóthova výpoveď je pre verejnosť tabu

10. 9. 2019 20:09

Senát Špecializovaného trestného súdu zamietol v utorok návrh, aby Mariana Kočnera premiestnili z Ústavu na výkon väzby (ÚVV) Leopoldov do ÚVV Bratislava. Rovnako odmietol presunúť pojednávania do Leopoldova. Senát nesúhlasil ani s tým, aby verejnosť mohla dostať informácie o svedectve Petra Tótha týkajúceho sa zmeniek.

Návrhy Kočnerovho obhajcu neprešli, Tóthova výpoveď je pre verejnosť tabu
Foto: TASR
Popis: Na snímke Marian Kočner prichádza na hlavné pojednávanie

Pojednávanie vo veciach falšovania zmeniek TV Markíza tak bude pokračovať 17. októbra v ÚVV Bratislava. Návrh na presun Mariana Kočnera podal jeho obhajca Marek Para, zdôvodňoval ho možnosťou porady s obhajcami.

Na snímke Marian Kočner počas hlavného pojednávania v kauze falšovania zmeniek TV Markíza, v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave, 10. septembra 2019. Zdroj: TASR

Na dvoch septembrových dňoch pojednávania v kauze falšovania zmeniek a marenia spravodlivosti vypovedali ako svedkovia bývalá riaditeľka TV Markíza Zuzana Ťapáková, súčasný šéf televízie Matthias Settele a niekdajší novinár a šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Tóth.

Zuzana Ťapáková na pojednávaní. Zdroj: TASR

Obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko podľa obžaloby prokurátora „po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Aghom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky.

Svedok Peter Tóth. Zdroj: TASR

Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Marian Kočner je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Pavol Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Silvie Volzovej.

Šéf televízie Matthias Settele. Zdroj: TASR

Na snímke sprava prokurátor Ján Šanta, právny zástupca TV Markíza Tomáš Kamenec a vedúca právneho oddelenia TV Markíza Lucia Tandlich. Zdroj: TASR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Plňte príkazy! Pod stôl! VIDEO z EÚ spustilo lavínu: To Bruselu podporu nezdvihne

0:05 Plňte príkazy! Pod stôl! VIDEO z EÚ spustilo lavínu: To Bruselu podporu nezdvihne

Záznam rokovania z europarlamentu o vlajočkách, ktoré predseda zakázal, vzbudil ohlas. Predsedajúca …