Nasype si KDH popol na hlavu? Rada hnutia bude hodnotiť neúspešné voľby

19. 3. 2016 12:20

Rada Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) sa bude dnes zaoberať zhodnotením neúspešných parlamentných volieb. Jej úlohou je zvolať snem, na ktorom má byť zvolené nové vedenie hnutia. Ako povedal podpredseda KDH Pavol Zajac, ktorý je do konania snemu poverený vedením hnutia, na sneme okrem volieb funkcionárov bude snaha zmeniť aj stanovy.

Nasype si KDH popol na hlavu? Rada hnutia bude hodnotiť neúspešné voľby
Foto: SITA
Popis: Ján Figeľ, bývalý predseda KDH
reklama

„V stanovách by sme chceli znížiť počet podpredsedov zo šiestich na troch, členov predsedníctva z 13 na 11 a skrátiť funkčné obdobie zo štyroch na dva roky,“ uviedol s tým, že na zmenu stanov na sneme, ktorý má byť 11. júna, je potrebná dvojtretinová podpora delegátov. Ešte pred snemom budú okresné snemy, na ktorých bude diskusia o novom vedení hnutia aj o prípadnej zmene stanov.

Predseda KDH Ján Figeľ sa v stredu vzdal funkcie. Vedením strany do snemu poveril Pavla Zajaca, ktorý je podpredsedom hnutia. Figeľ v nedeľu 6. marca oznámil, že on a vedenie strany sú pripravení vyvodiť zodpovednosť za volebné výsledky a na najbližšej Rade KDH ponúknu svoje funkcie. Zasadnutie rady zvolal na 19. marca.

Toto nepostačovalo podpredsedovi KDH Petrovi Belinskému, ktorý sa o deň neskôr vzdal straníckej funkcie. „Čakal som, že celé vedenie bude konať takto. Keď som videl, ako to bolo prezentované, urobil som osobný krok,“ povedal Belinský. Figeľa k odstúpeniu vyzvali aj viacerí krajskí predsedovia hnutia. Kresťanskodemokratické hnutie ostalo po parlamentných voľbách 5. marca pred bránami parlamentu, volilo ho 4,94 percenta ľudí. ň

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…