Naši europoslanci nechýbajú medzi najväčšími flákačmi. Kto z nich je superflákač?

21. 10. 2015 7:00

Slovenskí europoslanci patria k najväčším absnentérom v Europarlamente. Nechodia na rokovania výborov a podvýborov, ktoré by mali byť ich hlavnou pracovnou náplňou. Medzi najväčšími ulievačmi má byť aj predseda SaS Richard Sulík.Tvrdí Nový Čas, ktorý sa odvoláva na štúdiu českého think-tanku Európske hodnoty.

Naši europoslanci nechýbajú medzi najväčšími flákačmi. Kto z nich je superflákač?
Foto: SITA
Popis: Budova Európskeho parlamentu v Bruseli
reklama

Podľa prieskumov sa len asi 13 percent Slovákov zaujíma o európske dianie. Slovenskému nezáujmu zodpovedá aj účasť našich europoslancov na rokovaniach výborov a podvýborov. Spomedzi 29 štátov sme sa umiestnili štvrtý od konca. Za Slovákmi skončili už len Bulhari, Rumuni a Litva. Práca vo výboroch má byť pritom hlavnou pracovnou činnosťou europoslanov, keďže tam vypracovávajú a prerokúvajú návrhy.

K najväčším absentérom zo všetkých 764 poslancov podľa štúdie patrí aj saskár Richard Sulík. Jeho účasť na výboroch neprekračuje ani 12 percent. Sulíkovu nečinnosť v europarlamente potvrdzuje aj poslankyňa Smeru Monika Flašíková Beňová. Na otázku Nové času, že koho by označila za najväčšieho absentéra odpovedala: „Keď sa tak pozerám po parlamente po svojich kolegoch a podľa toho, čo mi hovoria aj ľudia z výborov, je to pán Sulík.“

Europoslanec SaS sa však bráni. „Podľa mňa je to štatistika o tom, kto ako naháňa diéty, aj keď nemáte na pracovný deň program, podpíšete sa v takej miestnosti a dostanete 304 eur, ja to nerobím,“ obhajoval sa pre Nový Čas Sulík. S dochádzkou mal však Sulík problém aj v NR SR. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Expert Čapo: Kríza na realitnom trhu sa prejavila aj v Bratislave. Reálne klesol dopyt

15:35 Expert Čapo: Kríza na realitnom trhu sa prejavila aj v Bratislave. Reálne klesol dopyt

Prepad cien z dôvody koronakrízy nehrozí, ale ich dynamický rast je na chvíľku minulosťou, hodnotí s…